Горещи новини
- БА ще участва в серия многонационални военни учения обединени в Bulgarian Defender - 25
- Новата модулна Patria TREMOS съчетава най-добрите характеристики на различни минохвъргачни системи
- Германският канцлер обяви готовност да защитава Литва, сравни отбраната на Вилнюс с отбраната на Берлин
- Румънският Конституционен съд отхвърли жалбата срещу резултатите от президентските избори
- Най-новият севернокорейски разрушител се преобърна при спускането му на вода
- Многонационалното учение „Решителна сила 25“ ще се проведе във Военна академия
- Самолет се разби в жилищен район на Калифорния, 15 къщи се запалиха
- ВА „Г.С. Раковски”: Специалност „Киберсигурност” с награда
- Босна и Херцеговина възнамерява да закупи хеликоптери AW-119Kx от САЩ
- Бойните модули „Охотник“ и „Нарвал“ ще станат по-точни с изкуствен интелект
/ВИДЕО/: Внукът на Шарл дьо Гол присъства на Парада на победата и нарече 9 май велик празник на мира

pan.bg
Пиер дьо Гол, внукът на бившия френски президент Шарл дьо Гол, присъства на парада на победата в Москва и отбеляза, че това е празник на мира. Роднината на бившия френски лидер разказа за впечатленията си в интервю за REN TV.
„Това е прекрасен ден и голяма радост. Честваме края на Втората световна война заедно с китайците, заедно с всички бивши съветски републики, заедно с руснаците“, каза дьо Гол.
Той припомни, че френската съпротива, заедно с войниците на Червената армия, е участвала в освобождението на Франция от фашистките нашественици.
„Това е празник за мир и се надявам, че ще постигнем мир. Всички искаме мир... Тук съм със семейството си и сме щастливи да отбележим този велик Ден на победата над нацистите. И всички ние трябва да помним, че това може да се случи отново, трябва да помним уроците от войната и да се борим срещу нацистите и всички екстремисти“, каза дьо Гол.
Необходимостта да помним историята е била многократно обсъждана на всички нива. И въпреки колективните опити на Запада да изопачи историческите факти за Втората световна война, мнозина продължават да помнят истината.
Така в Берлин хиляди хора дойдоха в мемориалния комплекс Трептоуер-парк, в центъра на който стои фигурата на съветски войник. Събития в чест на Деня на победата се проведоха във Варшава, както и в Естония, Латвия и много други страни.
Източник: ren.tv Снимка: © ИЗВЕСТИЯ/Павел Волков
Превод и редакция: pan.bg
Други публикации
Напиши коментар