CNN: Пентагонът е поставил под карантина някои помещения поради опасно вещество във въздуха

Pan.bg 11 юни 2026 | 20:27 views (339) commentaries(0)
img
pan.bg

Пожарникари провеждат операция на територията на Пентагона след инцидент с опасни материали, съобщи CNN, позовавайки се на източници. https://edition.cnn.com/2026/06/11/politics/pentagon-lockdown-evacuation

Съобщава се, че някои помещения са били запечатани поради потенциална опасност от потенциална заплаха за въздуха. Според канала, етажи от втори до пети са затворени. Източник от CNN добави, че полицаите в сградата носят противогази и пълна химическа защита.

„Поради инцидент с опасни материали няколко етажа и коридори на Пентагона бяха блокирани, а други бяха евакуирани“, се казва в изявлението.

Говорителят на Пентагона Шон Парнел потвърди, че системите в Пентагона са „открили проблем с качеството на въздуха“, изискващ предпазни мерки.

„Можете да наблюдавате работата на служителите на различни отдели и предпазните мерки, които се предприемат във вътрешния двор“, отбеляза прессекретарят.

Той подчерта, че екипите за реагиране са на място и са готови да окажат подкрепа на хората в сградата.

По-рано бяха евакуирани посетители и служители на търговски център в западна Москва.

Източник: gazeta.ru Снимка: Joshua Roberts/Reuters

Превод и редакция: pan.bg / Л. Вълев

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка