Горещи новини
- ЗАПИСВАНЕТО НА БАРЖИТЕ "МАРИЦА" И "ТУНДЖА" В ИНВЕНТАРА НА ДУНАВСКАТА ФЛОТИЛИЯ И НАИМЕНУВАНЕТО ИМ
- Лукашенко официално встъпва в длъжност като президент на Беларус за седми мандат
- Петролен гигант обмисля затваряне на заводи в Европа
- МО РФ: Руските войници отблъснаха няколко контраатаки на ВСУ в района на Курск
- Протестите в Турция: Задържани са над 1100 души
- Премиерът Росен Желязков: Проектът за 7-и и 8-и блок на АЕЦ „Козлодуй“ е от стратегическо значение за България и за региона на Югоизточна Европа
- Министър Даниел Митов очерта приоритетите пред дейността на ГДБОП
- В САЩ назоваха целта на преговорите между Русия и САЩ в Саудитска Арабия
- Румен Радев: България и Виетнам споделят отношения на доверие и уважение, възобновихме обучението на летци за нуждите на ВВС на Виетнам, тук, в България
- В Русия за преговорите със САЩ за Украйна: Диалогът беше труден, но полезен

pan.bg
Най-интересното в споразумението между САЩ и Германия за разполагане на хиперзвукови оръжия на германска територия е, че самите САЩ в момента не разполагат с такива. Това посочи германският военен експерт Томас Виголд.
„Най-интересното в това споразумение е споменаването на оръжия, които самите Съединени щати все още нямат на въоръжение. Говорим за хиперзвуков планиращ снаряд, който се изстрелва от ракетна система и има обсег от 3000 км. каза Виголд в интервю за канала Phoenix.
Според Виголд, такива снаряди се планира да бъдат много маневрени и се очаква да могат да избягват системите за противовъздушна отбрана.
„Това са най-съвременни оръжия, които в момента се пускат само в тестови режим, американските войници в Германия ще ги получат едва след 2026 г. “, каза Виголд.
Германският военен експерт засегна и въпроса какво ще се случи с американската подкрепа за Украйна, ако победи републиканският кандидат за президент Доналд Тръмп. Виголд припомни, че републиканецът ясно е казал, че няма да подкрепя режима в Киев и да доставя оръжие.
„За Украйна преките последици ще бъдат най-опустошителни... Украйна много бързо ще почувства оттеглянето от играта на своя основен доставчик на оръжие“, отбеляза Виголд.
Да припомним, че на 10 юли пресслужбата на Белия дом съобщи, че Пентагонът възнамерява да изпрати в Германия зенитни ракети SM-6, ракети Tomahawk и хиперзвукови оръжия.
Официалният представител на руското външно министерство Мария Захарова смята това решение на САЩ и Германия за опит да спасят репутацията на ръководителя на Белия дом Джо Байдън. Според дипломата, по този начин САЩ искат да отклонят вниманието на световната общественост от многобройните провали и странни лудории на американския лидер.
Източник: ren.tv Снимка - илюстративна: Пресслужба на МО РФ / cdnn1.inosmi.ru
Превод и редакция: pan.bg
Други публикации
Напиши коментар