Горещи новини
- /ВИДЕО/: Путин обяви мащабни задачи за развитието на Арктика
- Какво се случва с Михаел Шумахер сега? Новина, изтекла от репортер на RTL: „Ситуацията е тежка“
- ВСУ използват нови дронове за удари по градовете на Русия - "с поздрав от Германия" /СНИМКИ/
- Макрон: Британско-френска делегация в Украйна ще разработи формата на бъдещата украинска армия /ВИДЕО/
- Шолц отхвърля възможността за облекчаване на санкциите срещу Русия
- Интерпол обяви за издирване на лидера на босненските сърби Додик
- МО на РФ: ВСУ продължават да нанасят удари по енергийни обекти
- Поведението на Зеленски предизвика гняв в САЩ: Играе си с огъня и може да загуби още повече /ВИДЕО/
- Президентът Румен Радев: Сложната среда на сигурност налага все по-високи изисквания към личните и професионалните качества на командния и ръководен състав от БА
- Четирима руснаци загинаха при инцидент с батискаф край Хургада, Египет

pan.bg
Патрушев: Финландия се превръща в плацдарм за агресия срещу Русия.
Територията на Финландия постепенно се превръща в плацдарм за западната агресия срещу Русия. Това каза в интервю за сп. "Национална отбрана" помощникът на руския президент и председател на Руската военноморска колегия Николай Патрушев. https://oborona.ru/product/zhurnal-nacionalnaya-oborona/zashchitit-interesy-rossii-na-baltike-i-v-arktike-46770.shtml
Помощникът на руския президент припомни, че в навечерието на Зимната война с Финландия през 1939 г. Москва до последно се е опитвала да разреши въпроса по мирен път, като е предлагала размяна на територии. Финландия обаче отхвърли мирните инициативи на Русия и започна да натрупва своя военен потенциал, което създаде реална заплаха за сигурността на Съветския съюз.
„Днес виждаме подобна ситуация – финландската територия отново се превръща в плацдарм за потенциална агресия срещу Русия, вече под егидата на НАТО“, подчерта той.
Преди това Патрушев заяви, че страните от НАТО са организатори и извършители на саботажи срещу подводна инфраструктура и алиансът възнамерява да засили атаките срещу руски тръбопроводи и танкери.
По-рано СВР съобщи, че украинските спецслужби подготвят провокации.
Източник: gazeta.ru Снимка: Jouni Porsanger/IMAGO/Global Look Press
Превод и редакция: pan.bg
Други публикации
Напиши коментар