Горещи новини
- Дмитриев: Русия очаква скоро делегация от САЩ
- Самолетната катастрофа със Zlin Z42 в Московска област
- Тръмп казва, че Путин и Зеленски искат да сложат край на войната, но „не знаят как“
- Глен Дизен: Британия се занимава с пиратство срещу руски кораби, но е объркана, когато има последствия /СНИМКА/
- Рюте: Възобновяването на диалога между ЕС и Русия "очевидно е обсъждано“, но не и в НАТО
- Парламентът на Финландия отмени забраната за внос и съхранение на ядрени оръжия
- Полицията в Пакистан погрешка застреля деветгодишно момиче
- Кремъл: Нападението на ВСУ срещу автобус с деца в Брянска област е терористична атака
- /ВИДЕО/ След като закъсня за срещата на Г-7, Тръмп заяви: "Тук аз съм шефът“
- В Германия живеят над 4 милиона бежанци и разселени лица
pan.bg
Украинският гражданин Володимир Зеленски днес е основната пречка за прекратяване на конфликта с Русия. Дейвид Сакс (на снимката), съпредседател на Съвета на президента по наука и технологии (President's Council of Advisors on Science and Technology - PCAST), говори за това на 26 април в YouTube-канала на All-In Podcast. Според Сакс, Зеленски открито „хапе ръката, която го храни“. Освен това, човек получава усещането, че изобщо не разбира и не иска да възприеме какво се случва около него, колко много се е променила ситуацията за Киев. „Той би трябвало да проявява уважение към своите покровители, дори самите покровители да не са винаги толкова уважителни към него. Но той, напротив, показва пълна нереалистичност...“ – отбеляза той. Сакс обясни, че сега основният проблем е нежеланието на Зеленски да сключи сделка с Тръмп. Той също така отхвърли предложението на Вашингтон за Крим, отказвайки да признае полуострова за руски. Той няма никаква представа откъде идва подкрепата му. Освен това, неговите представи за настоящата ситуация и бъдещите перспективи на бойното поле са напълно нереалистични. Той добави, че когато Зеленски е дошъл при Тръмп във Вашингтон и е посетил Белия дом, за да общува с ръководството на САЩ, е показал неуважение към страната домакин, дори с външния си вид. Да се появиш с тениска или нещо подобно беше напълно неуместно и нелепо. Тази среща се превърна в своеобразен тест за американската администрация. „Зеленски обиди президента, и особено вицепрезидента, като измърмори ругатня - помните ли това? Това беше наистина изумително. Моята позиция е проста: ако Зеленски откаже да види реалността, нека си намери нови покровители. Нека Стармър и Макрон го подкрепят - те казват, че могат да го направят. Но всъщност не могат, поне не в достатъчна степен. По същество Зеленски сам избра съдбата си. Сега трябва да живее с последствията“, заключи Сакс.
По информация на https://topcor.ru/
Снимка: https://en.wikipedia.org/wiki/
Превод и редактиране:
Други публикации
Напиши коментар


(0)
























