Горещи новини
- Китай и Русия са против уреждането на иранския ядрен въпрос със сила
- Путин получи покана за срещата на върха на G20 в Южна Африка
- Програмата на срещата на върха на НАТО е съкратена до една сесия заради Тръмп
- Тръмп нарече статията на The Wall Street Journal за плана му за атака срещу Иран клеветническа
- Reuters: Северна Корея изстреля повече от 10 ракети в посока на Китай
- Иран нанася удари по центрове на ВПК на Израел, планира да увеличи броя на ракетните операции
- Wizz Air с директни полети от София до италианския рай Алгеро
- Le Bourget 2025 Литва ще придобия 3 ВТС C-390 Millennium
- Екипаж и самолет C-27J Spartan от 16-а авиобаза на ВВС осигури въздушен транспорт на пациент от Антверпен до София
- КОРАБИТЕ ОТ ПРОТИВОМИННАТА ГРУПА MCM BLACK SEA СЕ ВКЛЮЧИХА В МЕЖДУНАРОДНО УЧЕНИЕ (голяма галерия на море)

Министър-председателят Росен Желязков представи управленска програма с включени 100 приоритета, разпределени в 19 сектора в рамките на 4-годишен мандат. Укрепване на българската отбрана в рамките на колективната отбрана на НАТО и Европейския съюз е сред основните приоритети на правителството.
Наред с действията на правителството за подобряване на качеството на живот, интеграцията на България в европейската икономическа и финансова архитектура, изграждането на ефективна, прозрачна и справедлива правосъдна система и насърчаване на икономическата ефективност приоритет на кабинета е укрепване на българската отбрана в рамките на колективната отбрана на Алианса и общата политика за сигурност и отбрана в Европейския съюз, заяви премиерът Росен Желязков.
Росен Желязков, министър-председател:
„Ясно заявихме нашия приоритет за укрепване на българската отбрана в рамките на колективната отбрана на НАТО и общата политика за сигурност и отбрана в Европейския съюз. Това може да стане чрез изграждане на ефективна система за привличане, подбор и задържане на военнослужещи чрез ускорено превъоръжаване и модернизация на всички видове въоръжени сили, включително и киберотбраната, която има за цел противодействие на дезинформацията и ефективна стратегическа комуникация с обществото, за което е определена конкретна структура на Министерството на отбраната. Много ясни и целенасочени са усилията на правителството за стимулиране, развитие, разширяване и модернизиране на българската индустрия, в това число с много ясни стратегически партньори. Работим за засилването на отбранителния потенциал на НАТО в Черно море.“
Вицепремиерът Томислав Дончев посочи, че правителството има амбицията да модернизира въоръжените сили на страната, но този процес да тече в мобилизация на потенциала на българската наука и индустрия.
Томислав Дончев, заместник министър-председател и министър на иновациите и растежа:
„До средата на годината очаквам да се обявят първите конкурси за три типа дронове, които да се разработват и произвеждат в страната и да се доставят за целите на Министерството на отбраната“.
За да бъдат постигнати целите, заложени в управленската програма са разписани конкретни мерки. За всяка една от мерките има индикатор, който се следи от администрацията на МС и на всяко министерство уточни премиерът Желязков.
Връзка:
https://armymedia.bg/2025/05/14/%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%bc%d0%b8%d0%b5%d1%80%d1%8a%d1%82-%d0%b6%d0%b5%d0%bb%d1%8f%d0%b7%d0%ba%d0%be%d0%b2-%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b5%d0%bf%d0%b2%d0%b0%d0%bd%d0%b5%d1%82%d0%be-%d0%bd%d0%b0-%d0%b1%d1%8a/
Други публикации
Напиши коментар