Горещи новини
- Китай и Русия са против уреждането на иранския ядрен въпрос със сила
- Путин получи покана за срещата на върха на G20 в Южна Африка
- Програмата на срещата на върха на НАТО е съкратена до една сесия заради Тръмп
- Тръмп нарече статията на The Wall Street Journal за плана му за атака срещу Иран клеветническа
- Reuters: Северна Корея изстреля повече от 10 ракети в посока на Китай
- Иран нанася удари по центрове на ВПК на Израел, планира да увеличи броя на ракетните операции
- Wizz Air с директни полети от София до италианския рай Алгеро
- Le Bourget 2025 Литва ще придобия 3 ВТС C-390 Millennium
- Екипаж и самолет C-27J Spartan от 16-а авиобаза на ВВС осигури въздушен транспорт на пациент от Антверпен до София
- КОРАБИТЕ ОТ ПРОТИВОМИННАТА ГРУПА MCM BLACK SEA СЕ ВКЛЮЧИХА В МЕЖДУНАРОДНО УЧЕНИЕ (голяма галерия на море)

Наградата „ACADEMIC PROJECT OF THE YEAR” беше връчена на Военна академия „Георги Стойков Раковски” за бакалавърската специалност „Киберсигурност“.
На конференция на InfoSec SEE на тема „Cybersecurity Insights“, организирана от COMPUTER 2000 Bulgaria и Търговското представителство на Посолството на САЩ в България на 15 май 2025 г., присъстваха експерти и мениджъри от водещи глобални компании в сферата на киберзащитата, като акцент бе връчването на годишните награди на форума за постижения в киберзащитата, в избрани категории.
Програмата на конференцията асемблира реалните и актуални предизвикателства в киберсигурността и най-новите технологични решения срещу киберзаплахите, практически решения за дигиталната сигурност – както за бизнеса, така и за публичната сфера.
Интересът към формата бе много голям с участие на множество експерти от различни компании, от частния и публичния сектори, директори на компании, предприемачи и мениджъри в сферата на киберсигурността и информационните технологии, C-level executives, IT специалисти, тийм лидери, професионалисти и собственици на компании от различни индустрии и др.
Събитието предложи презентации, експертни панели, технически демонстрации и ценни възможности за контакти. Основните теми в програмата бяха: Изкуствен интелект и киберсигурнос, как AI променя стратегиите за сигурност през 2025 г. и след това; сигурност на облачни услуги и данни, най-добри практики за защита на облачните среди и чувствителната информация; кибератаки с цел откуп (Ransomware) и реагиране при инциденти, обсъждане на реални казуси; Zero Trust и управление на идентичности, съвременни подходи за удостоверяване и контрол на достъпа; киберразузнаване и управление на риска, проактивни стратегии за идентифициране и неутрализиране на заплахи.
InfoSec SEE 2025, като водеща конференция по киберсигурност в Югоизточна Европа предостави „трибуна” на международни и национални експерти и представители на глобални компании, включително Google, Fortra, Netwrix, Trellix, Cybereason, Radware, Check Point Software Technologies, Cynet, N-able, Lookout, Soti, SecureVisio, Jony Fischbein, Check Point Software Technologies CISO; Mo Cashman, Trellix EMEA Field CTO; Michal Ostrowski, SecureVisio Vice President; Dirk Schrader, Netwrix VP of Security Research; Jenko Gaviglia, Fortra EMEA Director of Channel и други утвърдени компании и професионалисти в областта на киберсигурността.
Да е честита високата оценка, чрез наградата „ACADEMIC PROJECT OF THE YEAR” за бакалавърската специалност „Киберсигурност“ и на академичния състав от катедра „Комуникационни и информационни системи“ от Военна академия „Георги Стойков Раковски” с пожелания да бъдат още по-успешни, не спират да предоставят качествено обучение в ерата на дигитализация.
Споделяйте знания и доброто във Вас, продължавайте да сте пример за положително отношение и екипна работа, приемственост на добри идеи и подходи за мотивация на обучаеми и преподаватели.
www.rndc.bg
Други публикации
Напиши коментар