Горещи новини
- Китай започна патрулиране на територията на спорните острови
- Израелският премиер предупреди Иран за последствия от развитието на ядрената програма
- /ВИДЕО/: На Филипините започна изригването на вулкана Майон
- Ученици от ПГРКК-Русе представиха проект за кораб "Нике" на Трансграничния панаир на идеите
- „Шабла 2023“ Акценти - Командирът на ЗРК С-75М3 „Волхов“ подполк. Ивелин Стоянов (ГОЛЯМА ЗЕНИТНО-РАКЕТНА ГАЛЕРИЯ)
- Адмирал Ефтимов: Горд съм от демонстрираните старание и умения от военнослужещите
- Двама офицери от запаса са назначени за заместник-министри на отбраната
- /ВИДЕО/: В ученията на НАТО Baltops участват около 6 хиляди души
- Френски полковник разказа до какво са довели усилията на Запада да отслаби Русия
- Генерал Марк Мили назова три световни суперсили, а други страни са с амбиции за световно лидерство

Стратегическите проекти за транспортна, енергийна и цифрова свързаност на Балканите, в които България има много активна роля, допринасят за общата сигурност на Европа.
Това заяви вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Христо Алексиев на среща, проведена на 23 май т.г. с бившия заместник-председател на Европейската комисия и комисар в два ресора Гюнтер Ферхойген.
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
Вицепремиерът посочи, че България предприе активната роля в установяването на т.нар. Среден коридор от Азия през българските черноморски пристанища към Европа.
„Този проект, заедно със съвместната инициатива с Гърция за жп свързаност на пристанищата на Егейско и Черно море, ще помогне да посрещнем предизвикателствата на изцяло променените търговски потоци. Енергични решения се налагат не само поради блокирането на Северния транспортен коридор във връзка с войната с Украйна, но и поради неимоверното нарастване на сухопътния трафик между България и Турция, което превръща границата ни във втората по натовареност в света.“, каза още Христо Алексиев.
Той добави, че основна цел на подготвяните проектите, е да бъдат атрактивни за инвеститорите, за да може да се осъществят в оптимални срокове.
Гюнтер Ферхойген коментира, че подходът на активно търсене на алтернативи и начини за тяхната реализация, е много добро решение за карго потоците в региона.
„В България имаме добър опит от начина, по който за изключително кратки срокове успяхме да постигнем пълна енергийна диверсификация. Голямото предизвикателство беше да намерим алтернативни доставки на най-добри цени, справихме се и промяната беше приета от потребителите“, посочи вицепремиерът.
На въпрос на Гюнтер Ферхойген дали България получава подкрепа в усилията си от Брюксел, вицепремиерът Алексиев отговори, че отлагането на приемането на България в Шенген е сериозен въпрос пред логистиката в региона.
/www.mtc.government.bg/
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 1/1 СЛЕДВАЩА СНИМКА

loading...
Други публикации
Напиши коментар