Горещи новини
- В Русия оцениха въздействието на строителството на тунела между Русия и САЩ - в Аляска
- В САЩ изчислиха разходите за военната операция срещу Иран
- /СНИМКА/: САЩ и Иран подписаха мирен меморандум
- Дмитриев: Русия очаква скоро делегация от САЩ
- Самолетната катастрофа със Zlin Z42 в Московска област
- Тръмп казва, че Путин и Зеленски искат да сложат край на войната, но „не знаят как“
- Глен Дизен: Британия се занимава с пиратство срещу руски кораби, но е объркана, когато има последствия /СНИМКА/
- Рюте: Възобновяването на диалога между ЕС и Русия "очевидно е обсъждано“, но не и в НАТО
- Парламентът на Финландия отмени забраната за внос и съхранение на ядрени оръжия
- Полицията в Пакистан погрешка застреля деветгодишно момиче
Денят на сестринството се чества в памет на рождението на Флорънс Найтингейл – първата светска медицинска сестра. Ние, като служители във ВМА, винаги сме се чувствали особено свързани с този празник, защото сестра Найтингейл прави истинска революция в обслужването на ранените и болни войници по време на Кримската война. Тя ръководи група от медицински сестри, обучени от нея, която поема изцяло медицинските грижи за пациентите, независимо от скептицизма на лекарите.
През 2024 г. Светият синод прие решение за отслужване на молебен за православния здравен служител по предложение на началника на ВМА генерал-майор проф. д-р Венцислав Мутафчийски, д.м.н., FACS, като молебенът е включен в църковния календар и ще се извършва ежегодно във всички епархии. Духовенството в България за пореден път проявява грижа към медиците, оказвайки молитвена подкрепа за преодоляване задълбочаващата се криза за кадри при медицинските сестри и изразява загриженост, че все по-малко млади хора избират професията на медицинската сестра.
www.vma.bg
Други публикации
Напиши коментар


(0)


























