Otbrana.com: 350 ученици и учители са на занятия в Националния военен университет

Pan.bg 16 юли 2026 | 08:58 views (308) commentaries(0)
img Първите участници в Модул 2 от Национална програма „Изучаване и съхраняване на традициите и историята на Българската армия“ започнаха своето обучение в Националният военен университет „Васил Левски“.

Обучението ще се проведе в продължение на пет седмици от 6 юли до 8 август 2026 г. В програмата ще участват 350 ученици и учители от 35 средни училища и професионални гимназии от цялата страна. С тях ще се проведат занятия по „Лидерска подготовка“, „Военна топография“ и стрелба със система „Air Soft”.
Програмата е съвместна инициатива между Министерството на образованието и науката и Министерството на отбраната и има за цел патриотичното възпитание да стане част от образователния процес в училищата, съобщват от НВУ.

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка