Горещи новини
- Учени сравниха ядрените потенциали на Русия и САЩ
- Американски торпеда за немските Poseidon
- В Китай моделираха атака с хиперзвукови ракети срещу американски самолетоносач
- Словения ще закупи системата за ПВО IRIS-T SLM
- Компаниите Elbit America и Theon Senors с договор за доставка на очила за нощно виждане за морската пехота на САЩ
- САЩ плащат 70% от цената за новите брегови ракетни системи на Латвия
- Смъртта на помощника на Залужни: съдът все пак избра превантивна мярка за заподозрения служител
- В САЩ Зеленски ще разговаря със сенатори и ще се срещне с председателя на Камарата на представителите
- Кулеба: Борбата за решението на ЕС да започне преговори за присъединяване с Украйна все още продължава
- Президентът на Литва: Унгария вреди на единството на Европейския съюз

pan.bg
През последните 24 часа са станали над 30 сблъсъка, става ясно от сутрешния доклад на Генералния щаб на въоръжените сили на Украйна.
Русия е нанесла 13 ракетни и 64 въздушни удара по Украйна, а също така е извършила повече от 50 атаки на позиции на ВСУ и градове на страната от реактивни системи за залпов огън (РСЗО), се посочва още в документа. Цивилното население на градовете Суми и Кривой Рог са пострадали от ракетни удари.
Освен това, според Генералния щаб на Въоръжените сили на Украйна, през изминалото денонощие руснаците са атакували Украйна с 20 дронами-камикадзе от типа "Shahed-136/131", от които 16 са били унищожени със системи за противовъздушна отбрана.
„В мелитополското направление силите на отбраната продължават настъпателната операция, нанасят значителни загуби на окупационните войски в жива сила и техника, принуждават противника да се оттегли от позициите си. От своя страна противникът прехвърля в тази посока най-боеспособните части от въздушнодесантни войски и се опитва да възстанови загубените позиции", - се посочва в резюмето.
През изминалото денонощие авиацията на украинските сили за отбрана е нанесла 9 удара по райони със съсредоточаване на личен състав, въоръжение и военна техника, 1 пункт за управление и 1 позиция на зенитно-ракетен комплекс на противника, съобщава Генералният щаб на ВСУ.
Подразделения на ракетните войски, артилерията и безпилотните системи на украинските въоръжени сили са поразили 1 склад с боеприпаси, 9 артилерийски установки, 6 пункта за управление, 1 станция за радиоелектронна борба на противника, се отбелязва в сутрешния доклад на Генералния щаб на Въоръжените сили на Украйна.
Източник: DW Снимка: news.liga.net / Facebook МО на Украйна
Превод и редакция: pan.bg
loading...
Други публикации
Напиши коментар