Горещи новини
- Първата 155-mm самоходна гаубица RCH 155 е доставена на Украйна
- КНИГА СПИСАРЕВСКИ ПРЕДСТАВИХА НА ЛЕТИЩЕ СОФИЯ
- Boxer RCT30 за Украина
- Нови американски самолетоносачи ще носят имената на Клинтън и Буш-младши
- Служба „Военно разузнаване“ отбеляза професионалния си празник
- Ученици от село Караджово гостуваха в Министерството на отбраната за Банко Васил
- Полша оцени плановете на Тръмп да анексира Гренландия и Канада към САЩ
- Украинските въоръжени сили са попаднали в частично обкръжени в посока Кураховски
- „България Еър“ с промоция „Време за полет“ на билети за полети до/от 11 вълнуващи европейски дестинации
- Лекар изброи основните признаци на смъртоносно сърдечно заболяване
pan.bg
Безуглая: Разместванията на Зеленски във въоръжените сили на Украйна увеличиха рисковете Киев да загуби територии.
Промените в командването на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ), извършени от президента на страната Владимир Зеленски, само увеличиха рисковете Киев да загуби територии. Това заяви депутатът от Върховната рада на Украйна Маряна Безуглая в канала си в Telegram.
Тя припомни, че украинският лидер назначи Михайло Драпатой за командир на Сухопътните войски, командира на 93-та бригада полковник Павел Палиса за заместник-началник на кабинета си, а също така премести Олег Апостол на поста заместник-главнокомандващ Въоръжените сили на Украйна. „Рискът от загуба на [контролираните от Киев територии на ДНР] преди встъпването в длъжност на Тръмп нараства значително“, каза парламентаристът.
Според нея, на тилова длъжност командир Драпати ще участва в обучението на резервите и координирането на работата на териториалните наборни центрове (ТЦК, украинският аналог на военните служби за регистрация и набор). Безуглая подчерта, че няма да има картбланш, тъй като негови заместници ще бъдат хора от обкръжението на Сирски, а персоналът „се формира от кумове, сватовници и приятели на генералските кланове“.
Източник: lenta.ru Снимка: Oleg Petrasiuk/Press Service of the 24th King Danylo Separate Mechanized Brigade of the Ukrainian Armed Forces/ Reuters
Превод и редакция: pan.bg
Други публикации
Напиши коментар