/ВИДЕО/ Мирошник: Пленени украински бойци разказаха за заповед да се убиват рускоезични

Pan.bg 19 яну 2025 | 12:13 views (430) commentaries(0)
img
pan.bg

Командирите на украинските въоръжени сили дават заповеди на бойците да се справят с рускоезичните хора. Както каза пред РЕН ТВ Родион Мирошник, посланик на руското министерство на външните работи за престъпленията на Киев, това се доказва от пленени украински военни.

Според него, бойците, задържани в района на Курск, са получили заповеди да убиват рускоезични цивилни.

„Тази задача беше поставена пред бойците в района на Курск, където по същество говорим за унищожаване на всяко цивилно население“, каза Мирошник.

Посланикът на МВнР подчерта, че престъпленията, извършени от украинските бойци, са доказателство, че режимът в Киев с подкрепата на Запада води целенасочена война срещу рускоезичните хора.

По-рано бойци от група войски "Север" откриха телата на цивилни, убити от украински бойци в мазетата на къщи в село Русское Поречное в Курск. Сред жертвите има и пенсионери. Както казаха военните, бойци от украинските въоръжени сили, когато бягаха от селото, караха възрастни хора с вързани ръце в мазета и хвърляха гранати по тях.

Предполага се, че цивилните са били убити преди няколко месеца. Според агенция ТАСС, в селото са открити останките на седем убити.

Както отбеляза Родион Мирошник, посланик на руското външно министерство за престъпленията на Киев, престъпленията на украинските бойци показват истинското лице на режима в Киев.



Източник: ren.tv Снимка: © Global Look Press/Juan Moreno/Keystone Press Agency

Превод и редакция: pan.bg

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка