Горещи новини
- Захарова: РФ е против разполагане на "миротворци" в Украйна, това е заплаха за сблъсък между Русия и НАТО
- Зеленски: Великобритания и Франция ще представляват Европа в преговорите с Русия
- /ВИДЕО/: Путин обяви мащабни задачи за развитието на Арктика
- Какво се случва с Михаел Шумахер сега? Новина, изтекла от репортер на RTL: „Ситуацията е тежка“
- ВСУ използват нови дронове за удари по градовете на Русия - "с поздрав от Германия" /СНИМКИ/
- Макрон: Британско-френска делегация в Украйна ще разработи формата на бъдещата украинска армия /ВИДЕО/
- Шолц отхвърля възможността за облекчаване на санкциите срещу Русия
- Интерпол обяви за издирване на лидера на босненските сърби Додик
- МО на РФ: ВСУ продължават да нанасят удари по енергийни обекти
- Поведението на Зеленски предизвика гняв в САЩ: Играе си с огъня и може да загуби още повече /ВИДЕО/

pan.bg
Нито една от страните в конфликта в Украйна няма да спечели със силата на оръжието на бойното поле. Това заяви президентът на републиката Володимир Зеленски, съобщава "Украинска правда". https://www.pravda.com.ua/rus/news/2025/02/18/7498943/
„Струва ми се, че днес е ясно, че нито една от страните няма да спечели тази война с оръжия на бойното поле“, каза той.
Зеленски отбеляза, че Русия и Украйна трябва да преминат към дипломатически път за прекратяване на конфликта. В същото време той подчерта, че смята за необходимо преговорите да доведат до „справедлив мир“.
По-рано Bloomberg съобщи, че страните от Г-7 планират да признаят украинския президент Володимир Зеленски за готов за мирни преговори. Уточнява се също, че те ще посочат необходимостта Киев да бъде представен в мирните преговори в документ, който ще бъде публикуван на 24 февруари.
Източник: lenta.ru Снимка: Aleksandra Szmigiel / Reuters
Превод и редакция: pan.bg
Други публикации
Напиши коментар