/ВИДЕО/: Иран изстреля по Израел около 20 ракети

Pan.bg 17 юни 2025 | 12:08 views (344) commentaries(0)
img
pan.bg

Експлозии разтърсиха Йерусалим и Тел Авив, като иранските медии съобщиха, че Израел е бил ударен от „дъжд от ракети“.

Иран извърши поредна ракетна атака срещу Израел във вторник сутринта, 17 юни. Иранското държавно радио съобщи, че „дъжд от ракети“ е ударил израелски цели.

За да отблъсне атаката, Израел разположи сили за противовъздушна отбрана, а на населението беше наредено да се укрие в бомбоубежища. Вестник The Times of Israel съобщи за експлозии в района на Йерусалим и Тел Авив.

В град Херцлия, северно от Тел Авив, ракета удари осеметажна сграда.

Израелски спасители съобщиха за петима леко ранени, след като ракета избухна на паркинг в централен Израел. Според предварителните оценки, по Израел са били изстреляни общо около 20 ракети.

Около 20 минути по-късно беше обявено съобщение „Всичко е наред“. На хората беше позволено да напуснат убежищата си.





Източник: Deutsche Welle Снимка: JACK GUEZ/AFP/Getty Images

Превод и редакция: pan.bg

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка