Губернаторът на областта: В Запорожка област поради удар на ВСУ 213 000 клиенти остават без ток

Pan.bg 18 яну 2026 | 11:22 views (425) commentaries(0)
img
pan.bg

386 населени места останаха без електричество.

В Запорожка област 213 000 клиенти и 386 населени места в момента са без ток поради нападение от страна на украинските въоръжени сили. Това съобщи губернаторът на областта Евгений Балицки в своя Telegram канал.

„В момента 213 000 абонати и 386 населени места в Запорожка област остават без ток“, пише той.

Според него, електрозахранването в градски район Мелитопол е практически възстановено. Районите Юривка, Авиагородок и Нови Мелитопол остават без ток, работата продължава. „Електрозахранването е възстановено и в общинските райони Акимов, Веселовски и частично Бердянски“, добави Балицки.

Вечерта на 17 януари губернаторът съобщи, че значителна част от Запорожка област е останала без ток поради нападение от украинските въоръжени сили. Социалните обекти бяха бързо свързани към резервни източници на захранване.



Източник:  ТАСС Снимка: © Алексей Павлишак/ ТАСС, архив

Превод и редакция: pan.bg / Л. Вълев

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка