Горещи новини
- Иран атакува петролния танкер Louise P в Персийския залив
- Politico съобщи за искане на САЩ към Украйна за помощ при прихващането на иранските „Шахед“
- /ВИДЕО/: Появиха се кадри от удар с дрон срещу летището в Дубай
- Пезешкиан поиска от Русия да подкрепи Иран в конфронтацията му със САЩ и Израел
- МО РФ: Руската армия нанесе удари по предприятия на украинския военно-промишлен комплекс
- Иран нанесе удари по американски цели в Кувейт и ОАЕ /ВИДЕО/
- Тръмп поиска четирикратно увеличение на производството на високотехнологични оръжия
- Израел атакува главния военен университет на Корпуса на гвардейците на ислямската революция /ВИДЕО/
- Пезешкиан: Иран вече няма намерение да нанася удари по съседни страни, освен при атаки от тяхна територия
- Литва повдигна обвинения на петима души във връзка с атентати с колети в Европа

pan.bg
Луей Субух, който загуби напълно зрението си поради израелски обстрел, не е в състояние да работи и да издържа семейството си.
Бащата на четири деца Луей Субух от ивицата Газа не може да работи и да издържа семейството си поради пълна загуба на зрение, причинена от израелските обстрели.
27-годишният палестинец заяви пред Анадолу, че е загубил цялото си зрение на осемгодишна възраст по време на израелски атаки през 2008-2009 г. и че шрапнели са го ударили в ръката, гърдите и краката по време на последните атаки.
През 2008-2009 г., по време на израелски обстрел, семейство Субух е принудено да напусне дома си. Когато се връщат, за да съберат вещите си, след като влиза в сила временно прекратяване на огъня, Луей Субух е ранен отново точно на входа на къщата. „Когато се приближихме до къщата, бях улучен и моментално загубих зрението си“, спомня си Субух. Той е напълно сляп и с двете очи и сега носи протези за естетически цели.
След последното си нараняване той прекарал известно време в интензивно отделение, а лявата му ръка е станала практически неизползваема. Раната в гърдите, която получил по време на израелския обстрел, казва той, е животозастрашаваща.
Най-голямото ми желание е жена ми да може да се лекува, а децата ми да получат това, от което се нуждаят.
Субух обясни, че съпругата му е болна от рак и постоянно се нуждае от лечение и операции. „Аз съм сляп, а съпругата ми е болна от рак. Когато децата поискат нещо, често не мога да им помогна. Нямам източник на доходи или редовна подкрепа“, каза той.
Животът в палатка е особено труден през зимата, тъй като дъждовната вода се просмуква и дори основните нужди са изключително трудни за задоволяване.
Най-дълбокото желание на Субух е да се грижи за жена си и децата си. „Когато синът ми види нещо, което другите имат и го поиска: „Татко, дай ми малко джобни пари, искам да си купя нещо“, аз нямам нищо. Жена ми ме облича и ме извежда навън, а децата ми помагат. Но когато синът ми поиска, аз много искам да му угодя. Искам да купя на жена си лекарства. Искам да живея на прилично място. Не виждам нищо, жена ми е болна от рак – нямам сили да направя нищо“, каза той.
Палестинецът подчерта, че освен собственото си заболяване и необходимостта да посещава болницата за лекарства, съпругата му също е принудена да се грижи за него, което прави ситуацията непоносима. „Няма нищо по-трудно от това да си сляп и да не можеш да правиш нищо в палатка, в която от всички страни се лее вода, докато наблизо имаш жена и децата си, и да нямаш сили да правиш каквото и да било“, заключи Субух.
В резултат на масираните атаки на израелската армия срещу ивицата Газа, които не спират от октомври 2023 г., са убити над 71 000 палестинци, а над 171 000 са ранени.
Източник: Anadolu Ajansı Снимка: iz.ru/ REUTERS/Amir Cohen
Превод и редакция: pan.bg / Л. Вълев
Други публикации
Напиши коментар


(0)



































