Горещи новини
- Първа стъпка към офицерските пагони – новоприетите курсанти започнаха обучението си във ВВМУ
- ВВС активно участваха в гасенето на вчерашния пожар
- Почина председателят на Съюза на ветераните от войните на България полк. Анани Христов
- Зеленски пристига в Сърбия за първи път
- Руснаци удариха складове на логистична компания в Днепропетровска област
- В САЩ признаха за нарастващия фокус върху тактическите ядрени оръжия като начин за намаляване на разрушенията
- Турция, Саудитска Арабия и Пакистан подписаха тристранно споразумение за отбрана
- Сенатът на САЩ одобри законопроект за затягане на санкциите срещу Русия и Иран
- Дронове атакуваха турския товарен кораб MV Güllük край бреговете на Новоросийск
- Царев: Украйна подготвя масирани ракетни удари срещу Русия през есента

pan.bg
Според ведомството, една от причините за неправилната работа на комплекса може да е прехвърлянето от Запада на ракети с изтекъл срок на годност.
Според потвърдени съобщения, ракета от американска система за противовъздушна отбрана „Пейтриът“ е ударила комплекса Киево-Печерска лавра. Руското министерство на отбраната заяви, че една от причините за неизправността на „Пейтриът“ може да е прехвърлянето на изтекли ракети от Запада.
„Според потвърдени данни, комплексът Киево-Печерска лавра е бил ударен от ракета от американска зенитно-ракетна система „Пейтриът“. Една от причините за неизправността на системата може да е, че западните страни са доставяли на Киев ракети с изтекъл срок на годност“, казаха те.
Източник: ТАСС Снимка: © AP Photo
Превод и редакция: pan.bg / Л. Вълев
Други публикации
Напиши коментар


(0)





































