Горещи новини
- В Русия оцениха въздействието на строителството на тунела между Русия и САЩ - в Аляска
- В САЩ изчислиха разходите за военната операция срещу Иран
- /СНИМКА/: САЩ и Иран подписаха мирен меморандум
- Дмитриев: Русия очаква скоро делегация от САЩ
- Самолетната катастрофа със Zlin Z42 в Московска област
- Тръмп казва, че Путин и Зеленски искат да сложат край на войната, но „не знаят как“
- Глен Дизен: Британия се занимава с пиратство срещу руски кораби, но е объркана, когато има последствия /СНИМКА/
- Рюте: Възобновяването на диалога между ЕС и Русия "очевидно е обсъждано“, но не и в НАТО
- Парламентът на Финландия отмени забраната за внос и съхранение на ядрени оръжия
- Полицията в Пакистан погрешка застреля деветгодишно момиче
В МБАЛ-Пазарджик на 10 май почина 103-годишният Трифон Видаркински - последният фронтовак в Пазарджишка област. Дядо Трифон живееше във Велинград, но в болницата бе настанен заради смяна на ставата. И бързо се превърна в любимец на работещите в Ортопедичното отделение. Репортер на "Знаме" го посети преди няколко дни в отделението - говорихме повече за рационализациите му след войната, а дядо Трифон беше жизнен, усмихнат, все така с пъргав ум и с чувство за хумор...
Вчера, обаче състоянието му се влошило...
"Той не спираше да прави планове. Предният ден празнува Деня на победата и беше щастлив. Говорихме преди това как ще празнуваме Деня на победата - 9 май, как ще празнуваме и предстоящите други празници", със сълзи на очи поясни синът на Трифон Видаркински - Стефан.
Трифон Видаркински е роден на 3 февруари 1923 година в село Борован, Врачанско. Участник във Втората световна война, стигнал до Драва с артилерията. След войната е работил основно в Химкомбината в Димитровград, където е участвал и в строежа му – там е бил монтажник, началник смяна, началник на стругарски цех, началник на производствено-технически отдел и заместник-директор на Ремонтно-механичен завод към комбината. Награждаван е с ордени като рационализатор. След пенсионирането му през 1991 г. е назначен в „Химремонтстрой“ - Димитровград, където участие в пускане на новото производство за амониева селитра.
Носител на „Народен орден на труда“ – сребърен, „Георги Димитров“ и съветския „Червено знаме на труда“. Баща на двама сина и дядо на 4 внуци и 5 правнуци.
(Информацията е на в. „Знаме“)
Други публикации
Напиши коментар


(0)


























