Горещи новини
- /ВИДЕО/ Путин: Русия и Китай не създават военен съюз, но Западът изгражда "Глобално НАТО"
- /ВИДЕО/: МО на РФ показа кадри от бойната работа на оръдията "Гиацинт-Б"
- Има риск за недостиг на кадри в структурите за сигурност
- RT: В НАТО ще проучат комуникационната стратегия на РФ по време на спецоперацията
- Стотици пилоти на израелските ВВС отказват да се явят на служба в знак на протест срещу правителството
- ИСКРИЦА НАДЕЖДА ЗА КРЕЙСЕРА "НАДЕЖДА" (2). ЗА РЕМОНТА НА КОРАБА В СЕВАСТОПОЛ В ПЕРИОДА 23 СЕПТЕМВРИ - 18 ОКТОМВРИ 1918 г.
- Reuters: В МВнР на Сирия настояват за прекратяване на "американската окупация" на страната
- Пентагонът отказа да повиши степента на готовност на ядрените сили
- В канцеларията на Зеленски реагираха на плановете на Русия да разположи ядрено оръжие в Беларус
- Германия и ЕС се договориха за използването на електрическо гориво в автомобилите след 2035 г.
Warning: getimagesize(http://static.blitz.bg/documents/thumbnails/520/201512/20151228.blfbwqteqw.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/panbgwz9/public_html/view_article.php on line 197

Екстремистите са откарани в град Сулеймания в североизточен Ирак. Засега Пентагона не е потвърдил официално залавянето на аш-Шишани.
През май 2015 г. терористът беше включен в списъка от четирима най-важни лидери на „Ислямска държава”. Държавният департамент на САЩ обяви награда от 20 милиона долара за цялата върхушка на организацията.
Съобщенията за смъртта на Шишани бе многократно тиражирана в медиите. Информацията за това, че е загинал се появи през февруари и през септември 2013 г., през май 2014 г. и през октомври 2015 г. За последен път ликвидирането на харизматичния лидер на ДАЕШ бе потвърдено от Рамзан Кадиров.
Истинското име на Аш Шишани е Тархан Батирашвили. Въпреки, че той е роден в Пакистанското дефиле и е служил в грузинската армия, Шишани е етнически чеченец. В превод прякорът му аш-Шишани означава „чеченски”.
В началото на тази година Батриашвили обеща на баща си да се върне в родината си с няколко хиляди последователи на радикалния ислямизъм. И се закле „да им даде да се разберат на руснаците” заради конфликта между Русия и Грузия.
blitz
loading...
Други публикации
Напиши коментар
Нали са партия .явно е спрял да им се подчинява
ЗАЛОВИЛИ.???????
Заловили, колкото заловили Бин Ладен.
Пепел в очите за масовата публика
"Топ" означава оръдие на турски – не знаят колко са близко до истината!
„Частите със специално предназначение са пленили Аш Шишани и още двама полеви командира от „Ислямска държава”. " Не са ги пленили,а евакуирали.
така е сабират си изродите после малко почивка и ше ги пуснат на друго място да правят золуми
По същия начин са евакуирали и сатрапите на нацизма в края на ВСВ.
Тоя много не ми прилича на човек от Азия.Обикновено там са със малко по-мургава кожа.Тоз е бял кат мляко.А къв ще да е Хамериканец.И ще го пленили щото искат да го евакуират щото после кой ще казва кви са заповедите от ПЕНТАГОНА.
Има и рижави араби,лично съм контактувал с такъв преди 23г.Нагъл и циничен до безобразие,вадене на оръжие,което по-късно се оказа газово! Изпратих го набързо-през прозореца на втория етаж!
Има и рижави араби,лично съм контактувал с такъв преди 23г, май беше от Сирия.Рядко нагъл и циничен тип,вади оръжие-по-късно се оказа газово,но в суматохата се наложи да го изпратя набързо през прозореца на втория етаж.Нямаше време да ми благодари!
Този е грузинец.