Горещи новини
- УДАРНИ СНИМКИ: ГИГАНТИ ОТ ПЯСЪК 2022 - ВИЖТЕ БУРГАСИК ПАРК!
- Реорганизация на тежкотоварния трафик в Русе
- Вашингтон изпраща в Украйна бивши афганистански военно-транспортни хеликоптери Ми-17
- Генералният секретар на НАТО каза, че няма да спекулира по темата за експлозиите в Крим
- Властите на Енергодар: Украинските войски откриха масиран огън по града
- В Нова Каховка е унищожена база на руските окупатори
- УТС T-45C Goshawk се е разбил в САЩ
- Тайван провежда военни учения на фона на натиска от страна на Китай
- КФОР увеличи присъствието си на границата между Косово и Сърбия
- Путин е сменил командващия на Черноморският флот, съобщават руски медии

Pan.bg
Бойците-терористи започнаха поредната провокация срещу Русия в Сирия. Преди няколко часа терористите от една от местните групировки, активно подкрепяни от Турция, проведоха поредната провокация, насочена срещу Русия и Сирия.
Бойците отправят своеобразен апел към Русия да бомбардира техни позиции, осъзнавайки, че Русия не може да направи това, защото има определени споразумения между Москва и Турция, освен това провокацията беше изразена чрез взривяването на поредния надлез на магистрала М4.
Според информацията, предоставена от източници на Al-Masdar News (AMN) вчера в района на град Джиср аш-Шугур е взривен мост, над който е трябвало да изпълнява патрулна мисия, което се смята за нежелание от страна на бойците изобщо да се придържат към каквото и да било споразумение за създаване на зона за деескалация в Идлиб.
Според друга информация надлезът е разрушен с помощта на строителна техника, но в момента това означава, че преминаването през тази зона всъщност е блокирано и ще отнеме поне седмица за възстановяване на надлеза.
От Анкара все още няма официални коментари на провокацията от терористите, но експерти твърдят, че Русия не може да реагира срещу бойците преди края на ултиматума, чиито условия очевидно няма да бъдат изпълнени нито от терористите, нито от Турция.
"Действията на терористите преминават всички съществуващи червени линии. Те буквално настояват Русия да нанесе удари по позициите им, осъзнавайки, че това ще наруши споразумението между Москва и Анкара и ще даде възможност за офанзива срещу позициите на сирийската арабска армия (САА). Решението на ситуацията е много трудно, но е и доста очевидно, че Русия няма да толерира подобно отношение и, както по-рано се предполага, ще започне да нанася удари по джихадистите още през следващата сряда“, подчертава AMN, цитирайки информация от своите източници в района.
Източник: Al-Masdar News (AMN)
Снимка: © Департамент информации Минобороны РФ
loading...
Други публикации
Напиши коментар