Горещи новини
- /ВИДЕО/: Путин бе посрещнат с почести в ОАЕ, по-късно пристигна в Саудитска Арабия
- Турските F-16 участват в отбраната на въздушното пространство на НАТО /ВИДЕО/
- В Сената представиха пакет за национална сигурност за $111 млрд, включва средства за Израел и Украйна
- В Държавната дума обясниха защо МБР "Сармат" е най-мощната ракета в света
- /ВИДЕО/ Експертът Джон Вароли: В Конгреса осъзнаха провала на Зеленски, а САЩ не обичат да губят
- Израелската армия е унищожила половината от командирите на батальони на Хамас в ивицата Газа
- /ВИДЕО/: Самолетът на Путин на път за Абу Даби беше ескортиран от изтребители Су-35С
- САЩ разшириха санкциите срещу Русия и Беларус
- В Русия издадоха първата присъда за неотразена внезапна атака на ВСУ
- Назоваха единствения фактически съюзник на Украйна

пан.бг
Протурски бойци се опитаха да настъпят в сирийската провинция Рака с подкрепата на турската артилерия
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
Има съобщения от Сирия, че турските войски, разположени на практика в целия север и северозапад от републиката, нанасят удари по кюрдските формирования. Най -активните военни действия се водят на два участъка от магистрала М4 в северната част на страната.
В докладите се казва, че турска артилерия нанася удари по позициите на кюрдите в района на градовете Айн Иса и Тел Тамр (Тал Тамир) в провинция Рака.
Протурски бойци се присъединиха към обстрела на кюрдските позиции. С подкрепата на турската артилерия те се опитват да настъпят в района на селището Тавила (Tawilat) западно от Тел Тамра. Основната задача на турските войски и протурските въоръжени формирования в този район е да разширят зоната си на контрол - с възможност за превземане на важен участък от ключовата магистрала М4, която свързва североизточна Сирия със западната й част - с пристанища на Средиземно море.
Отбелязва се, че допълнителни турски отряди са влезли в Сирия в тази посока през граничния пункт в района на Серекание.
В момента е известно, че кюрдските въоръжени групи са успели да спрат напредването на протурските групи в района на Тел Тамра. Според съобщенията обаче турските сили продължават обстрела си.
Припомняме, че кюрдските въоръжени групи в Сирия се подкрепят от Вашингтон. По-специално, САЩ взаимодействат с така наречената администрация на сирийския Кюрдистан (кюрдски формирования), за да извършват незаконно производство на петрол. В същото време самата Турция не е против да получи контрол над нефтените потоци, така че бойците, които подкрепя, да получат източник на допълнително финансиране. В допълнение, те се интересуват от контрола на потоците от движение в северната част на SAR.
Използвани снимки:
Министерството на отбраната на Турция
източник
тасс
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 1/1 СЛЕДВАЩА СНИМКА

loading...
Други публикации
Напиши коментар