Горещи новини
- АЕЦ “Козлодуй“ работи без промяна в графика, предприети са допълнителни мерки във връзка с безпрецедентно ниското ниво на Дунав
- МВнР продължава активните действия в подкрепа на Ива Михаилова за получаване на необходимото лечение
- Министър Велислава Петрова и посланик Пиер Хагман обсъдиха разширяването на швейцарските инвестиции и партньорството в иновациите и науката
- Екипаж на ВВС участва в спасителна акция в Рила
- Otbrana.com: Правителството предвижда разширяване на Националната програма за изучаване историята на армията
- Румен Радев: Бъдещето на нашия регион все повече ще се определя от свързаността между България и Турция
- СДВР с допълнителни мерки за охрана на обществения ред за футболната среща между отборите на „Левски“ – „АЕК“
- Международното учение „Black Sea 2026“ се проведе в Констанца и териториалното море на Румъния
- Financial Times: Украйна е изчерпала ракетите за ЗРК Patriot
- САЩ намаляват мащаба на ученията с Южна Корея за да не изпращат враждебно послание към Северна Корея
Тракийският въпрос липсва от учебните на нашите деца, това граничи с родоотстъпничество и предателство. Децата ни трябва да знаят за клетата тракийска съдба. Тази памет е отправна точка за бъдещите българи, които ще взимат решения не само за собствената си съдба, но и за съдбата на България. Отправна точка е за добро и зло, за това как да се разбира днешният свят, изпълнен с войни и унищожени човешки съдби. С тези думи вицепрезидентът Илияна Йотова се обърна към множеството хора, с които за поредна година участва в Националното тракийско поклонение в Маджарово, посветено на разорението на тракийските българи.
„Уважавам инициативите на Съюза на тракийските дружества в България заради паметта на загиналите и прокудените от домовете си тракийци, заради паметта за историята, защото тя е добрият урок в трудните времена днес“, заяви вицепрезидентът.
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
В словото си Йотова посочи, че през 1913 г. тази част на България е потопена в кръв и страдание, убити са над 2000 невинни души, които „искаха своята Родина“.
Вицепрезидентът подчерта, че тракийският въпрос е кауза за нея и президента Румен Радев. „Все още няма справедливост за наследниците на тракийците. Българската държава няма самочувствието да постави въпроса за техните обезщетения пред турската държава, в дух на добросъседство и разбирателство, с всички възможности на дипломацията и преговорите“, заяви Йотова.
„С присъщия ни напоследък нихилизъм сме отместили встрани тази страница от българската история. Няма как да се съгласим с подобна политика, тя още веднъж показва, че на България са нужни силни политици. Съревнованието помежду им трябва да е кой може повече да даде за България, а не кой колко в повече притежава. Защото както казваше Капитан Петко войвода, „ей това е, дето разваля света“, подчерта вицепрезидентът.
www.president.bg
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 1/1 СЛЕДВАЩА СНИМКА
Други публикации
Напиши коментар


(0)






















