Горещи новини
- Тръмп възнамерява да възложи гаранциите за сигурност на Украйна на Европа
- Литва поиска да получи над 30 милиона евро от ЕС за охрана на подводни кабели
- Руските въоръжени сили атакуваха газов център, свързан с името на сина на Джо Байдън /СНИМКИ/
- /ВИДЕО/: Американски войник показа лицето си на видео от зоната на СВО
- /ВИДЕО/: Нахлуването на ВСУ в района на Курск е показано в 30-секундно видео
- /ВИДЕО/: Появи се видео на автомобил, шофиран от пенсионер, който избягва удара на украински дрон
- Украинските въоръжени сили съобщиха за унищожаването на руски Су-25 край Торецк
- Дронове над база на Бундесвера: Германия разследва случай на шпионаж
- ISW САЩ: Северна Корея използва войната в Украйна като полигон
- NHK: КНДР вероятно ще започне производство на дронове, разработени съвместно с Русия

Специално за Pan.bg от Ченгене скеле и нашия Черноморски приятел капитан Грегорио Фуентес
Както Pan.bg информира читателите вчера, 19 януари "Лодкостоянката в рибарското селище Ченгене скеле вече разполага с изградена по проект работилница за ремонт на плавателни съдове".
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
https://pan.bg/view_article-61-564209-lodkostoyankata-v-chengene-skele-veche-razpolaga-s-rabotilnica-izgradena-po-p.html
Броени часове по-късно нашият кореспондент капитан Грегорио Фуентес допълва темата и ни изпраща поредица от снимки (1-6).
Работилницата се намира в пространството между лодкостоянката, паркинг зоната и ресторанта.
Тя е с площ от около 150 квадратни метра, а в нея ще могат да бъдат ремонтирани до две лодки едновременно. Снабдена е с вода, електричество, има административен офис, баня и тоалетна.
Новата придобивка дава възможност на рибарите да извършват поправки по своите плавателни съдове на закрито без да са изложени на неблагоприятни атмосферни условия.
Пред сградата е изграден и специален подход, който позволява плавателните съдове да достигнат до помещението за ремонт посредством колесар.
Изграждането на работилницата е част от дейностите по изпълнение на Проект "Подобряване на безопасността и условия на труд на рибарите чрез инвестиции в "Специализиран пристанищен обект за обслужване на непромишлен риболов - място за временно укритие на риболовни кораби (покрита лодкостоянка) в акваторията западно от м. Рибарско пристанище (бивша м. Ченгене скеле)".
Проектът е финансиран по Програмата за морско дело и рибарство 2014 – 2020 г., процедура за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ № BG14MFOP001-4.062, мярка 1.8 "Рибарски пристанища, кейове за разтоварване, рибни борси и покрити лодкостоянки на територията на МИРГ Бургас - Камено".
Подобни работилници вече са изградени в Сарафово и Поморие.
Благодарим на капитан Грегорио Фуентес за снимките и очакваме следващото му включване!
Pan.bg - лидерът в българските морски новини!
Следете морските новини от България в Pan.bg и социалните мрежи https://www.facebook.com/profile.php?id=100082058148292
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 32/52 СЛЕДВАЩА СНИМКА




















































Други публикации
Напиши коментар