Горещи новини
- Руски разузнавателен кораб е забелязан край японските брегове
- ВОЕННИТЕ МОРЯЦИ ОТБЕЛЯЗАХА 157 ГОДИНИ ОТ РОЖДЕНИЕТО НА КАПИТАН І РАНГ ДИМИТЪР ДОБРЕВ
- Адмирал Емил Ефтимов: Съюзниците ни в НАТО работят сериозно в интерес на нашата сигурност
- Участниците в учението на НАТО Steadfast Dart – 2025 ще демонстрират способности на Учебен център „Црънча“ (ГАЛЕРИЯ)
- /ВИДЕО/ Песков: Тръмп и Путин по време на телефонен разговор обсъдиха ситуацията в Украйна и Близкия изток
- Пентагонът: Малко вероятно е Киев да възстанови границите и да се присъедини към НАТО
- Палестина призова СС на ООН да спре незаконните заселвания от Израел в окупирания Западен бряг
- Кайро напълно отхвърля идеята за презаселване на палестинци от ивицата Газа в Египет или други страни
- Президентът Ердоган призова да не се отлага създаването на палестинска държава /СНИМКА/
- /СНИМКИ/: Вулканът Килауеа на Хаваите отново бълва лава

Към морето и Дунава - за напредък!
Специално за Pan.bg от Бургас и нашия Черноморски приятел Ерик Табарли
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
В наши дни Бургас разполага с голямо, сигурно и гостоприемно пристанище.
Ако се върнем назад във времето обаче ще открием, че повечето пътешественици от XIX век са единодушни в оценката си за Бургаския залив: той е открит, изложен на силни ветрове, неблагоприятни течения и опасни вълни.
Силните ветрове в района обичайно са част от актуалната прогноза за времето и до днес.
Ето защо да "уловиш" в обектива на фото-апарата редките моменти на спокойствие, тишина и романтика в Бургаския залив е трудна задача.
Един от подходящите периоди за това е през зимата, в края на м. декември или началото на м. януари.
Нашият кореспондент Ерик Табарли ни изпраща няколко фотографии, направени по залез слънце в седмицата между Коледните и Новогодишните празници (1-7).
В този период на затишие крайбрежието на Бургаския залив е любимо място на поети, писатели, художници и всички, които черпят вдъхновение за своето творчество от морето.
Благодарим на Ерик Табарли за снимките и очакваме следващото му включване!
Следете морските новини от България в Pan.bg и социалните мрежи https://www.facebook.com/profile.php?id=100082058148292
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 54/99 СЛЕДВАЩА СНИМКА



































































































Други публикации
Напиши коментар