Горещи новини
- Турски националисти назоваха условията за одобряване членството на Швеция в НАТО
- САЩ и Украйна засилват сътрудничеството в производството на оръжия
- Тийнейджър, убил съученици в Мичиган, е осъден на доживотен затвор
- /ВИДЕО/: В САЩ направиха неочаквано изявление за Русия
- /ВИДЕО/: МО на РФ съобщи, че дрон "Баба Яга" на ВСУ е бил свален с помощта на въздушен таран
- САЩ призоваха Ирак да накаже виновните за обстрела на американското посолство
- MWM: След загубите на M1 Abrams в Украйна, САЩ са загрижени за целесъобразността на помощта
- Белият дом оцени решението на Путин да участва в изборите през 2024 г.
- Стана известно колко време ще продължи операцията на Израел в Хан Юнис в южната част на Газа
- Южна Корея призова Русия и Северна Корея да се откажат от военното сътрудничество

Към морето и Дунава - за напредък!
Специално за Pan.bg от Росенец и нашите Черноморски приятели Робърт Луис Стивънсън и Емилио Салгари
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
През септември м.г. нашият кореспондент от Крайморие г-н Стивънсън отскочи по служебни задачи до Отманли и Росенец и впоследствие ни изпрати няколко фото-репортажа, посветени на новостите в корабоплаването и пристанищата в района.
Първият от репортажите - за предстоящата реконструкция на терминал "Росенец", публикувахме на 5 октомври м.г. в брой № 928 на "Българските морски новини", вторият, посветен на наблюдателната кула - на 24 октомври м.г. в брой № 937 на рубриката, а третият - за химикаловоза Western Atlas - в брой № 943 на рубриката.
Днес продължаваме напред с четвъртия репортаж, с който изпълняваме обещанието си да покажем пристанището и някои от корабите в него (снимки 1-4).
Благодарение на Емилио Салгари от Созопол, който оказа неоценимо съдействие на Робърт Луи Стивънсън при посещението му в Отманли днес публикуваме фотографии на танкера Monterey (снимка 4) и пристанищните съоръжения.
В следващите репортажи от Отманли ще публикуваме снимки на вилната зона и местния плаж "Росенец - Север".
Благодарим на Робърт Луис Стивънсън и Емилио Салгари за снимките и очакваме следващото им включване!
Pan.bg - лидерът в българските морски новини!
Следете морските новини от България в Pan.bg и социалните мрежи https://www.facebook.com/profile.php?id=100082058148292
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 7/52 СЛЕДВАЩА СНИМКА




















































loading...
Други публикации
Напиши коментар