Горещи новини
- Украйна призова Русия да бъде лишена от членство в Съвета за сигурност на ООН
- Руски войници използват трофейни хексакоптери срещу ВСУ /ВИДЕО/
- NZZ: Руските ядрени учения изпратиха сигнал към Европа, учението е по-всеобхватно от предишни години
- Reuters: САЩ повдигнаха обвинения срещу бившия кубински лидер Раул Кастро
- Премиерът Румен Ррадев назначи Любомир Монов за заместник-министър на отбраната
- Тръмп обяви готовност да разреши конфликта с Иран по дипломатически път
- Лидерите на Литва са евакуирани в бомбоубежище заради дрон /ВИДЕО/
- CNN: Ванс и Рубио се готвят за президентските избори в САЩ, въпреки че и двамата отричат подобни намерения
- /ВИДЕО/: Русия започна изпитанията на новия двуместен изтребител Су-57
- Путин определи защитата на руско-китайското сътрудничество от външно влияние за приоритет
Изграденият от Държавно предприятие „Пристанищна инфраструктура“ (ДППИ) нов Планетариум в гр. Бургас ще бъде открит официално на 24 май 2023 г., в 14.00 часа, от кмета Димитър Николов и генералния директор на ДППИ г-н Петър Сеферов.
Всеки ден от понеделник до неделя, в часовете от 10.30 до 19.00, модерното съоръжение ще предоставя възможност на малки и големи да се докоснат до магията на Вселената.
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
Любознателните посетители ще могат да наблюдават 2D и 3D визуализации в реално време, посредством последен модел оборудване.
По повод Деня на детето – 1 юни, Планетариумът ще посреща безплатно малките любители на галактики, планети и съзвездия в рамките на целия ден.
Разположен на атрактивно място в Зоната за обществен достъп в района на пристанищен терминал Бургас-изток и в близост до Конгресния център, Планетариумът привлича вниманието с нестандартното си архитектурно решение.
Съоръжението представлява блестяща сферична метална конструкция с прожекционен купол от 8 метра в диаметър.
Модерната сграда осигурява лесен достъп на хора в неравностойно положение и позволява организиране на групови посещения, провеждане на изнесени часове по география, физика и астрономия на учениците от Бургас и региона.
Тайните на необятния Космос могат да бъдат наблюдавани от 50 човека едновременно.
С построяването на Планетариума, част от Научен център „ПланетУм“, ДППИ завършва цялостната концепция за оформяне на единен градски образователен център, в който чрез среща с науката по забавен и увлекателен начин деца и родители да придобиват нови знания и умения.
Очаква се новопостроеното съоръжение да се превърне в предпочитана атракция за жителите и гостите на Бургас.
/www.burgas.bg/
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 22/23 СЛЕДВАЩА СНИМКА
Други публикации
Напиши коментар


(0)






















