Горещи новини
- Шефът на МВнР на Украйна реагира остро на изявление на Орбан относно присъединяването на Киев към ЕС
- Русия засилва флота от ледоразбивачи, ядреният ледоразбивач „Лидер“ ще бъде завършен до 2030 г.
- Министърът на външните работи на ОАЕ обяви началото на преговорите между Русия, Украйна и САЩ
- МВнР на Иран съобщи за смъртта на над 3000 души по време на безредиците
- В Европа: Речта на Зеленски в Давос е обида към ЕС и Орбан, публиката слушаше речта в смаяно мълчание
- Кличко призова жителите на Киев да се запасят с храна и вода, ситуацията може да се влоши
- Сorriere: В Абу-Даби ще обсъдят прехвърлянето $800 млрд за Киев в замяна на Донбас
- Министър Атанас Запрянов връчи възпоменателни медали „140 години от Сръбско-българската война“ за приноси в областта на военноисторическата наука
- Извършена бе смяна на маневрени формирования от Сухопътните войски в Многонационалната бойна група на НАТО в Република България
- Otbrana.com: Във Варна връчиха медали на ветерани за 140 години от Сръбско-българската война
Калоян Панчелиев
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
Българските морски новини № 1025
Към морето и Дунава - за напредък!
Специално за Pan.bg от Бургас и нашия Черноморски приятел Ерик Табарли
Наскоро нашият кореспондент Ерик Табарли посети Природозащитен център "Пода" на Българското дружество за защита на птиците (БДЗП), разположен на залива Форос близо до "Бургаски корабостроителници" ЕООД.
Връзката на Природозащитен център "Пода" с главния път Е-87 се осъществява чрез мост, който преминава над протока между яз. Мандра (Мандренското езеро) и морето.
Именно край моста кореспондентът ни забеляза два интересни плавателни съда, чиито снимки публикуваме днес.
Това са два малки пътнически катамарана с външна маркировка съответно Бс-1962 и Бс-1963, които рекламират бирария "Даляна", разположена в парк "Росенец" в местността Отманли (снимки 1-3).
Припомняме, че още един такъв двукорпусник се намира в пристанището на Ченгене скеле.
Вероятно това са част от катамараните от голямата серия, която преди няколко години обслужваше туристическия трафик по река Ропотамо.
След преустановяването на плаването с катамарани по река Ропотамо един от тях остана в Ченгене скеле, а други два бяха прехвърлени на река Камчия.
Ако решим да прибавим към тях и двамата "герои" на настоящата публикация ще получим общо 5 единици или точно толкова, колкото бяха някога и катамараните на река Ропотамо.
Благодарим на Ерик Табарли за снимките и очакваме следващото му включване, когато ще ни разкаже за Природозащитен център "Пода"!
Следете морските новини от България в Pan.bg и социалните мрежи https://www.facebook.com/profile.php?id=100082058148292
Pan.bg - лидерът в българските морски новини!
Снимки на катамараните по река Ропотамо:
https://pan.bg/view_article-25-2334-Po-Ropotamo-s-katamaran.html
https://pan.bg/view_article-3-32242-FOTOOKO-Katamaranite-po-reka-Ropotamo.html
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 20/86 СЛЕДВАЩА СНИМКА
Други публикации
Напиши коментар


(0)

























