Горещи новини
- Ушаков изключи замразяването на украинския конфликт по линията на съприкосновение
- Тръмп заяви, че не преговаря с Иран
- В Москва предложиха да използват "Орешник" за удари по заводи в Британия: "Да тестват бойната глава в реални условия"
- Лавров заяви, че Русия има право да гледа на Великобритания като на страна в конфликта
- Руснаци нанесоха ракетен удар по Печенихи: 10 души са убити, 18 са ранени
- Медии разкриват тайна среща на Тръмп с представители на Кремъл в Санкт Петербург
- САЩ ще изпратят бронирани машини Bradley на Украйна без някои компоненти
- Euractiv: САЩ може да позволят на европейски пускови установки да изстрелват американски ракети
- The New York Times: Украйна е използвала сателитни снимки срещу Русия преди 2022 г.
- МО РФ: Руската армия освободи Ореховатка и Красноподолие в ДНР
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
Калоян Панчелиев
Българските морски новини № 1029
Към морето и Дунава - за напредък!
Специално за Pan.bg от Черноморец и нашия Черноморски приятел Джоузеф Конрад
На 4 септември т.г. информирахме читателите на Pan.bg за плановете на Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури (ИАРА) да модернизира три патрулни катера.
Това са катерите с външна маркировка съответно Бс 1377 (ИАРА 1), Бч 6575 (ИАРА 2) и Вн 7366 (ИАРА 22).
Във връзка с предстоящата модернизация на въпросните плавателни съдове в електронната платформа за обществени поръчки ЦАИС ЕОП бе публикувана документацията за процедура № 00097-2023-0012 за "Довършителни дейности по модернизация на патрулни катери".
Един от патрулните катери, който ще бъде модернизиран, бе изваден на брега в пристанището на Черноморец, видя нашият кореспондент г-н Конрад.
Това е патрулният катер на ИАРА, тип Sinnautic 1150 с външна маркировка Бс 1377 и наименование ИАРА 1 (снимка 1).
Другите два катера на ИАРА, които акостираха в Черноморец през м. юли т.г. са съответно Бч 6575 (ИАРА 2) и Вн 7366 (ИАРА 22).
За пристигането им тук Ви информирахме в брой № 1009 на рубриката "Българските морски новини" (снимки 4-7).
Благодарим на Джоузеф Конрад за снимката и очакваме следващото му включване!
Следете морските новини от България в Pan.bg и социалните мрежи https://www.facebook.com/profile.php?id=100082058148292
Pan.bg - лидерът в българските морски новини!
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 57/72 СЛЕДВАЩА СНИМКА
Други публикации
Напиши коментар


(0)
























