Горещи новини
- Летище Бургас откри нов Business Lounge в Терминал 2 (ГАЛЕРИЯ)
- Тръмп: Медийните съобщения за условията на сделката с Иран нямат нищо общо с реалността
- 70 000 служители ще осигуряват сигурността на срещата на върха на НАТО в Анкара
- Хакан Фидан: Силните връзки между Турция и България оформят нашето общо бъдеще
- В САЩ започна разследване след появата на графити „86 47“ на поляната пред Белия дом
- Медии: Иран не е поел никакъв ангажимент да предаде контрола над Ормузкия проток
- Хизбула поема отговорност за 17 атаки срещу израелски цели в Южен и Източен Ливан
- Украйна разположи рядка техника на НАТО срещу Русия в зоната на СВО
- „Ответен удар 26“/Strike Back 26 - Сухопътни войски пристъпиха смело в 21 век и ерата на дроновете
- САЩ наложиха санкции срещу кубинската държавна петролна и газова компания
Част от участниците в 33-тата антарктическа експедиция днес ще се завърнат в България от Аржентина, а научноизследователският кораб "Св. св. Кирил и Методий" (НИК 421) продължава плаването си към родината, където се очаква да пристигне в началото на април.
След отплаването с НИК 421 от о. Ливингстън, маршрутът на българските антарктици премина през аржентинския град Комодоро Ривадавия. Оттам учени и участници в експедицията излетяха за Буенос Айрес. Оставащата част от пътуването към София преминава през Рим. Очаква се групата да пристигне днес на летището в София.
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
В групата са: проф. Христо Пимпирев, проф. Георги Вълчев - ректор на Софийския университет "Св. Климент Охридски", флотилен адмирал от резерва проф. д-р Боян Медникаров, доц. Юрий Кучев, проф. д-р Любомир Иванов - председател на българската Комисия по антарктически наименования, Калин Мутафчиев от Министерството на образованието и науката, д-р Кремена Георгиева - представител на "Кауфланд", Любов Костова - представител на фондация „Красива наука“, снимачен екип в състав - Юлияна Чалъкова, Фейми Даут, Волфганг Кнопфлер и Данаил Вучков, журналистът Живко Константинов, физикът д-р Цветан Паров, доц. д-р Борис Цанков от Университета по архитектура, строителство и геодезия; музикалният редактор Марина Великова; гл. ас. д-р Ивайло Начев от Технически университет – София, инж. Веселин Стаменов, Александър Недялков и кореспондентът на БТА Милена Островска. Геоморфологът Даниела Паскал ще пътува с групата до Рим, откъдето ще продължи своя път към Букурещ, Румъния.
/ХК / ТС/
Връзка:
https://www.bta.bg/bg/bg-antarctica/842700-chast-ot-uchastnitsite-v-33-tata-antarkticheska-ekspeditsiya-patuvat-ot-arzhenti
От ляво надясно: ръководителят на Българските антарктически експедиции проф. Христо Пимпирев, флотилният адмирал от резерва Боян Медникаров и ректорът на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ проф. Георги Вълчев. Снимка: Специален кореспондент на БТА Милена Островска
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 1/1 СЛЕДВАЩА СНИМКА
Други публикации
Напиши коментар


(0)





:format(webp)/nginx/o/2026/06/12/17710255t1h14d4.jpg)











