Горещи новини
- Израел продължава ембаргото върху доставките на хуманитарна помощ за Газа
- Песков: Изтеглянето на ВСУ от новите региони на РФ е едно от условията за прекратяване на конфликта
- Британски и украински министри проведоха в Лондон "ценна среща в критичен момент за нашата сигурност" /СНИМКА/
- Медиите разкриват подробности от плана на Тръмп за уреждане на Украйна
- Рубио: Ако няма напредък по Украйна САЩ ще се фокусират върху други приоритети /ВИДЕО/
- Ще стане ли Бундесверът по-многоброен?
- Yeni Şafak: Земетресение с магнитуд 6,2 удари Истанбул /ВИДЕО/
- Сикорски: Полша вече е прехвърлила 45 пакета военна помощ на Украйна на стойност €4 млрд
- Saudia Group разкри поръчка за 10 широкофюзелажни Airbus A330neo за подразделението си flyadeal
- Развива се шведско-литовското военно сътрудничество

Председателят на Българския антарктически институт (БАИ) проф. д-р Христо Пимпирев и Иглика Трифонова представиха своята книга „Христо Пимпирев. Антарктическият стопаджия“ в Дома на Европа, в столицата на Босна и Херцеговина - Сараево. Това стана след тържеството по случай Националния празник на България - 3 март, съобщават днес от БАИ.
Гостите са разгледали и фотоизложба за дългогодишното присъствие на България в Антарктика.
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
На тържеството "премиерът Росен Желязков във видеообръщение поднесе поздравления към присъстващия дипломатически корпус и към представителите на военния контингент на мироопазващите сили", информират от Българския антарктически институт.
Приветствия към участниците в събитието направиха също посланикът на България Валери Йотов и специалният гост на събитието проф. д-р Христо Пимпирев.
"Нашата страна се явява като своеобразен обединител на страните от балканския регион в приобщаването им към изследванията на полярните региони. Президентът на Босна и Херцеговина, както и посланиците на Словения и Словавакия, са изявили желание, техни учени да вземат участие в следващите български експедиции", информират от БАИ.
Много са постиженията в 33-тата българска антарктическа експедиция, това е една от най-успешните експедиции досега, защото открихме новата и модерна лаборатория, която ще служи на учените и в следващия век. Това каза пред журналисти на 28 февруари на летище "Васил Левски" в София председателят на Българския антарктически институт (БАИ) проф. Христо Пимпирев, след като се завърна у нас от Антарктида заедно с част от участниците в експедицията. Проф. Христо Пимпирев е и ръководител на българските антарктически експедиции на Ледения континент.
С групата тогава у нас се завърна и специалният пратеник на БТА Милена Островска. Материалите на пратеника на БТА в Антарктида Милена Островска са публикувани за свободен достъп в специалната тематична рубрика на български и английски език # България - Антарктида / Bulgaria - Antarctica и могат да се използват от всички медии свободно, с позоваване на БТА.
/АВП/
Връзка:
https://www.bta.bg/bg/bg-antarctica/850883-prof-hristo-pimpirev-predstavi-svoyata-kniga-hristo-pimpirev-antarkticheskiya
Проф. Христо Пимпирев представи своята книга „Христо Пимпирев. Антарктическият стопаджия“ в Дома на Европа в Сараево. Снимка: БАИ
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 1/1 СЛЕДВАЩА СНИМКА

Други публикации
Напиши коментар