Горещи новини
- NBC: Пентагонът е обезпокоен от засилено шпиониране от Израел на американски служители, в Израел отричат
- В Италия изпекоха хляб с мая от мумия на 5300 години
- Новото правителство на Унгария започна реформа на държавните медии
- Москва коментира очакванията на ЕС за руска „атака“ срещу Европа
- МТГ-Делфин представи нова концепция за среден безпилотен надводен кораб (MUSV) - Proteus 36 MLC на ХЕМУС 2026
- Меркел разкри кой може да преговаря с Русия от името на ЕС
- В Москва призоваха за унищожаване на маршрутите за доставка на компоненти за БЛА към Украйна
- SHOT: Руските ВС нанесоха масирани въздушни удари по Одеса и Черноморск /ВИДЕО/
- Демонстрация на Силите за специални операции на "ХЕМУС 2026" (ГОЛЯМА ЕКШЪН ГАЛЕРИЯ)
- Путин отказа да се срещне със Зеленски
Церемонията започна с тържествено посрещане на официалните лица от корабния екипаж и гостите на събитието. Приветствени слова към присъстващите отправиха флотилен адмирал проф. д-р Калин Калинов и г-н Калоян Панчелиев – брат на Преслав Панчелиев, създателя на националния военен сайт https://pan.bg/. И двамата подчертаха изключителното значение на мисиите на кораба за българската наука и за утвърждаването на международния авторитет на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ и на България.
В първата част на официалното събитие г-н Калоян Панчелиев връчи три грамоти: на командира на кораба – капитан II ранг Радко Муевски, на началника на ВВМУ – флотилен адмирал проф. д-р Калин Калинов, и на капитан II ранг Николай Данаилов. И тримата наградени изказаха благодарност както към представителите на Клуб „Океан“, така и към всички участници в четирите мисии на кораба до момента, превърнали плаването до Антарктика от предизвикателство в рутина.
Особено тържествен момент беше обявяването на заповедта на началника на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ за удостояване на военнослужещи, взели участие в 34-тата антарктическа експедиция. С нея участници в полярната мисия бяха отличени със значка на началника на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – „За участие в експедицията до Антарктика“, а отличията бяха връчени лично от флотилен адмирал проф. д-р Калин Калинов.
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
В рамките на събитието бе отдадено заслужено признание и на международно ниво. Капитан III ранг Теодосий Димитров получи престижния антарктически знак и диплома от Главния щаб на Военноморските сили на Аржентина – свидетелство за успешното и ползотворно партньорство по време на полярните мисии. Значимото отличие му бе връчено от началника на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“.
Източник: страница на ВВМУ "Н.Й.Вапцаров" в социалната мрежа Facebook
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 1/13 СЛЕДВАЩА СНИМКА
Други публикации
Напиши коментар


(0)























