Горещи новини
- Унгария блокира годишната декларация на ЕС за разширяването на Европейския съюз
- Русия отговори на обвинението от шефа на MI6, че Москва се опитва да „сплаши“ Британия и съюзниците ѝ
- Шефът на MI6: Русия се опитва да сплаши Британия и съюзниците с атаки, които са крачка от пълномащабна война
- Британия: Военната мощ на Русия се увеличава, синовете и дъщерите на нацията трябва да са готови за бой
- Германия: Нов военноморски хеликоптер ще подобри борбата с подводници /ВИДЕО/
- Заместник-председателя на Сейма. „Между Полша и Украйна никога не е имало партньорство “
- Rheinmetall успешно демонстрира възможности за защита от дронове във Финландия
- Wizz Air стартира директни полети от София до Варшава/Модлин
- Германските ВМС приеха първия вертолет NH90 Sea Tiger
- С мащабно тактико-специалното учение „Гъвкав отговор“ по въздух, суша и вода Специалните сили на БА завършиха 2025 г. (ГОЛЯМА ЕКШЪН ГАЛЕРИЯ)
Специализиран българо-японски-Западни Балкани семинар на тема „Подобряване на разбирането за управление на риска от бедствия“ се провeде на 28 февруари в София.
Целта на форума, финансиран по бюджетна програма „Международно сътрудничество за развитие и хуманитарна помощ“ на МВнР за 2024 г., е повишаване на административния капацитет на структурите с компетенции в областта на управлението на риска от бедствия в страните от Западните Балкани.
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
„Сътрудничеството е от ключово значение за изграждането на устойчива система за управление на риска от бедствия“, заяви заместник-министър Ценкин в приветствието си към участниците в семинара.
Той подчерта значимостта на инициативата, съчетаваща огромния опит на Япония и добрия диалог на България със страните от региона, особено по отношение на осигуряването на безопасността на гражданите.
Н.Пр. Мичигами Хисаши пожела форумът да допринесе за практически идеи за бъдещи стъпки за повишаване на осведомеността в областта на управлението на риска от бедствия.
Подчертавайки дългогодишните приятелски отношения между България и Япония, заместник-министърът на външните работи Елена Шекерлетова акцентира върху съвместни усилия на водещи експерти за оказване на активна подкрепа за страните от Западните Балкани.
/www.mvr.bg/
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 1/3 СЛЕДВАЩА СНИМКА
Други публикации
Напиши коментар


(0)

































