Горещи новини
- /ВИДЕО 18+/: В Киев се сбогуваха с новозеландски наемник със страховит танц
- Зеленски настоява за изпращане на европейски войски в Украйна с подкрепа от САЩ
- Зеленски обяви, че Украйна се е сдобила с ракетата "Дългият Нептун". Какво отговори на това Русия?
- Москва: Зеленски нехае за призива на Тръмп за пощада на ВСУ, не признава, че са обкръжени в района на Курск
- Военна академия ще отбележи 153-тата годишнина от рождението на полковник Борис Дрангов
- Науката да е в основата на новите европейски политики в синята икономика поискаха черноморски кметове
- БТА: Проф. Христо Пимпирев представи своята книга „Христо Пимпирев. Антарктическият стопаджия“ в Дома на Европа в Сараево
- Armymedia.bg: Тържествен ритуал пред паметника на Девета пехотна плевенска дивизия по повод Празника на гарнизон Плевен
- Armymedia.bg: Курсанти от НВУ„Васил Левски“ взеха участие в честването на 145-годишнината от обявяването на Лясковец за град
- Otbrana.com: Президентът ще се съобрази с предложението за промените във върха на ВВС

В резултат на изпълнението на проекта бяха реновирани 19 приемни за граждани, ситуирани в райони с компактно ромско население и бе доставена и монтирана мобилна приемна в с. Първенец“, съобщи по време на заключителна среща за работата по проекта комисар Венелин Младенов, началник на отдел „Охранителна полиция“ в ГД „Национална полиция“.
Той открои и проведените обучения на полицейски служители за повишаване на компетентността за ранно разпознаване на признаци за радикализация в различните ѝ форми с оглед използването на адекватни превантивни механизми.
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
„При подготовката на програмата за обучение бяха приложени опитът и добрите практики на Австрия, Италия и Испания, а по време на пилотното обучение на обучители за лектори бяха поканени двама експерти от Франция“, посочи още комисар Младенов, отчитайки изпълнението на заложената основна цел - подобряване на координацията и доверието на ромското общество към полицията.
Доказателство в тази посока е социологическо проучване, проведено в началото на 2023 и на 2024 година, което показва 36% повишено доверие в края на работата по проекта.
Проектът „Подобряване на координацията и диалога между полицията и ромското общество“ е финансиран по програма „Вътрешни работи“ на Норвежкия финансов механизъм за периода 2014 – 2021 г.
Той приключва официално на 30 април тази година и обединява комплекс от мерки, чиято цел е постигането на по-добри условия както за работа на полицейските служители, така и за повишаване на доверието в правоприлагащите органи.
Главна дирекция „Национална полиция“ е бенефициент по проекта. А дейностите по него са реализирани в партньорство със СДВР и девет областни дирекции на МВР - Бургас, Варна, Видин, Монтана, Пазарджик, Пловдив, Сливен, Стара Загора и Ямбол.
/www.mvr.bg/
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 1/2 СЛЕДВАЩА СНИМКА


Други публикации
Напиши коментар