Германия, Франция и Португалия чакат България на Евро 2020

Pan.bg 01 дек 2019 | 07:04 views (918) commentaries(0)
img bgnesagency.com


Убийствени съперници чакат България на Европейското първенство догодина, отреди жребият в румънската столица Букурещ.

Световният шампион Франция, европейският първенец Португалия и отборът на Германия попаднаха в група „F”, която е единствената възможност за нашия тим, при положение, че се класира. Мачът на откриването е на 12 юни в Рим и ще противопостави отборите на Италия и Турция. Ето и пълният жребий.


Група „А” (мачовете ще се играят в Рим и Баку)

1. Италия
2. Швейцария
3. Турция
4. Уелс

Група „B” (мачовете ще се играят в Санкт Петербург и Копенхаген)

1. Белгия
2. Русия
3. Дания
4. Финландия

Група „C” (мачовете ще се играят в Амстердам и Букурещ)

1. Украйна
2. Нидерландия
3. Австрия
4. Победител от плейоф „А“ (Исландия, България, Унгария, Румъния) или победител от плейоф „D“ (Грузия, Северна Македония, Косово, Беларус)

Група „D” (мачовете ще се играят в Лондон и Глазгоу)

1. Англия
2. Хърватия
3. Чехия
4. Победител от плейоф „С“ (Шотландия, Норвегия, Сърбия, Израел)

Група „Е” (мачовете ще се играят в Билбао и Дъблин)

1. Испания
2. Полша
3. Швеция
4. Победител от плейоф „В“ (Босна и Херцеговина, Словакия, Ейре, Северна Ирландия)

Група „F” (мачовете ще се играят в Мюнхен и Будапеща)

1. Германия
2. Франция
3. Португалия
4. Победител от плейоф „А“ (Исландия, България, Унгария, Румъния) или победител от плейоф „D“ (Грузия, Северна Македония, Косово, Беларус)

*Победителят от плейоф „D“ ще играе в последната група, ако Румъния спечели плейоф „А“.
*България ще попадне в група „F”, ако успее да преодолее плейофите.

Първа урна: Белгия, Италия (домакин), Англия (домакин), Германия (домакин), Испания (домакин), Украйна;
Втора урна: Франция, Полша, Швейцария, Хърватия, Холандия (домакин), Русия (домакин);
Трета урна: Португалия, Турция, Дания (домакин), Австрия, Швеция, Чехия;
Четвърта урна: Уелс, Финландия, Победител плейоф „А“ (Исландия, България, Унгария, Румъния), Победител плейоф „В“ (Босна и Херцеговина, Словакия, Ейре, Северна Ирландия), Победител плейоф „С“ (Шотландия, Норвегия, Сърбия, Израел), Победител плейоф „D“ (Грузия, Северна Македония, Косово, Беларус) /БГНЕС
loading...

Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка