Българка е единствената с хеттрик от медали на световно по биатлон

Pan.bg 03 фев 2020 | 05:05 views (1191) commentaries(0)
img 24chasa.bg

Нещо, което нито една нейна връстничка не може да направи на световното първенство по биатлон за девойки и младежи в щвейцарския зимен център Ленцерхайде, постигна българката Милена Тодорова.

22-годишното момиче от Троян спечели медал и в третата индивидуална дисциплина от програмата на шампионата. Милена заслужи бронз и в преследването на 10 км, след като бе станала трета в спринта. Преди това Тодорова се пребори за сребърния медал в индивидуалния старт на 12,5 км.

В преследването титлата отново грабна рускинята Анастасия Шевченко, а второто място пак бе за норвежката Осне Скреде.

Двете обаче не бяха в челната тройка в индивидуалното.

В последния старт от шампионата 2 грешки в третата от четирите стрелби попречиха на Милена да се изкачи в класирането.

При първите 2 преминавания през рубежа българката свали всички мишени и се приближи на 17 сек от Шевченко. След пропуските Милена излезе пета. Тя обаче бързо догони конкурентките си за третото място. В последната стрелба Тодорова отново бе безгрешна. До края на състезанието нямаше кой да я притеснява и тя финишира трета, за да демонстрира отново чаровната си усмивка.

Представянето на Милена е най-силното за България през този век от подобен форум. С него тя подхрани солидно надеждите, че отново ще имаме силна състезателка в женския биатлон.

При старта на сезона Йостерсунд (Шв) приятелката на спортист номер 1 на България за миналата година Владимир Илиев спечели първите си точки за световната купа.

В последния ден от първенството в Ленцерхайде добре в преследването при кадетките на 7,5 км се представи Лора Христова. Тя потегли 28-а и след само 1 пропуск в стрелбата завърши на 22-а позиция.

В юношеското преследване на 10 км Благой Тодев финишира 39-и, след като не свали 6 мишени.