В САЩ трансджендър спечели турнира по бягане при жените, при мъжете е била 72-ра

Pan.bg 18 ное 2022 | 11:36 views (2650) commentaries(0)
img
pan.bg

Във Вашингтон, окръг Колумбия, отборът на гимназията за момичета стигна до държавния шампионат по бягане благодарение на транссексуалния ученик Аспен Хофман. Това съобщава SK POP.

В началото на 2022 г. Хофман се класира на второ място на областно ниво и потвърди участието на отбора в шампионата на гимназията Seattle Academy High School (SAHS). Малко преди това, играейки за женския отбор, тя подобри рекорда на SAHS в категория 500 метра, а също така зае първо място в лигата.

В социалните мрежи учебното заведение на Хофман беше подложено на тежки критики след новината, че отборът на Аспен ще отиде на шампионата. Това се дължи на факта, че според критиците, спортист, който има физическо предимство по отношение на биологията, не трябва да играе за женския отбор.

В същото време по-рано, когато Хофман играеше за мъжкия отбор, тя зае 72-ро място.

По-рано, през юни 2022 г., 29-годишна транссексуална жена спечели турнира по скейтборд за жени, побеждавайки 13-годишно момиче.

Източник: gazeta.ru Снимка: mage via libsoftiktok/Twitter / staticg.sportskeeda.com

Превод и редакция: pan.bg