Горещи новини
- Ученици от ПГРКК-Русе представиха проект за кораб "Нике" на Трансграничния панаир на идеите
- „Шабла 2023“ Акценти - Командирът на ЗРК С-75М3 „Волхов“ подполк. Ивелин Стоянов (ГОЛЯМА ЗЕНИТНО-РАКЕТНА ГАЛЕРИЯ)
- Адмирал Ефтимов: Горд съм от демонстрираните старание и умения от военнослужещите
- Двама офицери от запаса са назначени за заместник-министри на отбраната
- /ВИДЕО/: В ученията на НАТО Baltops участват около 6 хиляди души
- Френски полковник разказа до какво са довели усилията на Запада да отслаби Русия
- Генерал Марк Мили назова три световни суперсили, а други страни са с амбиции за световно лидерство
- „Шабла 2023“ Акценти - С-75М3 „Волхов“ - първи изцяло женски разчет с пуск, полк. Димо Илиев с последен
- Източник разказа за рекорден брой отразени ракети от хеликоптер Ка-52 в зоната на СВО
- Водолазите от клуб "Приятели на морето" – Бургас с инициатива "Чистото Черно море"

pan.bg
Името на трикратния световен шампион в бразилския национален отбор Пеле беше включено в речника на бразилския португалски като синоним на думата най-добър. Това се съобщава в Twitter на организацията.
„Той е баскетболният Пеле. Тя е Пеле в света на тениса. Тя е Пеле на бразилската драматургия“, речникът използва варианти с името на Пеле.
Пеле почина на 29 декември 2022 г. в резултат на продължително боледуване. По време на Световното първенство през 2022 г. в Катар той е бил в болница и според дъщеря му е пожелал националният отбор на Аржентина да спечели турнира, след като Бразилия отпадна след загуба на 1/4-финалите от хърватите. Пеле е погребан в най-голямото вертикално гробище в света с височина 30 етажа.
Пеле игра за клубовете "Сантос" и "Ню Йорк Космос4. Той изигра 92 мача и отбеляза 77 гола в националния отбор на Бразилия.
Източник: gazeta.ru Снимка: Global Look Press / mriya.news
Превод и редакция: pan.bg
loading...
Други публикации
Напиши коментар