Горещи новини
- Учени сравниха ядрените потенциали на Русия и САЩ
- Американски торпеда за немските Poseidon
- В Китай моделираха атака с хиперзвукови ракети срещу американски самолетоносач
- Словения ще закупи системата за ПВО IRIS-T SLM
- Компаниите Elbit America и Theon Senors с договор за доставка на очила за нощно виждане за морската пехота на САЩ
- САЩ плащат 70% от цената за новите брегови ракетни системи на Латвия
- Смъртта на помощника на Залужни: съдът все пак избра превантивна мярка за заподозрения служител
- В САЩ Зеленски ще разговаря със сенатори и ще се срещне с председателя на Камарата на представителите
- Кулеба: Борбата за решението на ЕС да започне преговори за присъединяване с Украйна все още продължава
- Президентът на Литва: Унгария вреди на единството на Европейския съюз

Осмото издание на младежкия турнир по плуване „Александър Русев“ се проведе на 26-27 август т.г. на открития плувен комплекс „Дунав“ в Русе.
Участваха 97 деца от 10 отбора от страната. Организатор на спортното събитие е едноименната фондация в памет на отишлия си рано Александър Русев.
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
На откриването на състезанието присъства и кметът на Община Русе Пенчо Милков, който приветства организаторите и председателя на фондацията Илиян Русев-Скури, участници и зрители.
„Пожелавам на всички млади състезатели да дадат най-доброто от себе си и нека този турнир се превърне в своеобразен празник на силата на волята, издръжливостта и спортсменския дух“, каза Милков.
Той се обърна с призив и към всички присъстващи да подкрепят благородната кауза на Илиян Русев за изграждането на спортно-рехабилитационен център в помощ на деца с увреждания.
В състезанието участваха русенските отбори на „Локомотив“, ‚Ирис“, „Далян“ и Ученическа спортна школа (УСШ), както и представители на още 6 клуба - от София, Варна и Силистра.
/www.obshtinaruse.bg/
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 1/1 СЛЕДВАЩА СНИМКА

loading...
Други публикации
Напиши коментар