Горещи новини
- Тръмп възнамерява да възложи гаранциите за сигурност на Украйна на Европа
- Литва поиска да получи над 30 милиона евро от ЕС за охрана на подводни кабели
- Руските въоръжени сили атакуваха газов център, свързан с името на сина на Джо Байдън /СНИМКИ/
- /ВИДЕО/: Американски войник показа лицето си на видео от зоната на СВО
- /ВИДЕО/: Нахлуването на ВСУ в района на Курск е показано в 30-секундно видео
- /ВИДЕО/: Появи се видео на автомобил, шофиран от пенсионер, който избягва удара на украински дрон
- Украинските въоръжени сили съобщиха за унищожаването на руски Су-25 край Торецк
- Дронове над база на Бундесвера: Германия разследва случай на шпионаж
- ISW САЩ: Северна Корея използва войната в Украйна като полигон
- NHK: КНДР вероятно ще започне производство на дронове, разработени съвместно с Русия

На 22 септември 2023 г. в градовете Варна и Бургас тържествено беше отбелязана 115-та годишнина от обявяването на Независимостта на България.
Отбелязването на празника в град Варна започна в 17:00 часа на площад „Независимост“.
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
Строят на представителният блок от ВВМУ,,Н. Й. Вапцаров” беше приет от командирът на Военноморските сили на Република България контраадмирал Кирил Михайлов. Маршът ,,Един завет”, в изпълнение на Представителния духов оркестър на Военноморските сили, огласи площадa.
Тържествата продължиха с молебен за България, отслужен от свещенослужители на Варненската и Великопреславска митрополия и с тържествено издигане на националното знаме.
Официални гости бяха областният управител на Област Варна госпожа Андрияна Андреева, кметът на Община Варна господин Иван Портних, представители на държавната и местна власт, офицери от Военноморските сили.
В град Бургас отбелязването на празника започна с издигане на националното знаме на Република България на площада пред сградата на Община Бургас.
Строят на представителните блокове от състава на Военноморските сили, Военновъздушните сили и Командването за логистична поддръжка беше приет от заместник-командирът на Флотилия бойни и спомагателни кораби капитан I ранг Павлин Петков.
Честванията продължиха с поднасяне на венци и цветя пред паметника на 24-ти пехотен Черноморски полк пред Военен клуб – Бургас, където представители на бургаското духовенство отслужиха заупокойна молитва в памет на загиналите български войни.
На ритуалите присъстваха представители на държавната и местна власт, граждани и гости на града.
www.navy.mod.bg
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 7/16 СЛЕДВАЩА СНИМКА
















Други публикации
Напиши коментар