Горещи новини
- МВФ одобри заем от 604 милиона евро за Украйна
- САЩ атакуват Иран за десети пореден ден - "В чест на трима загинали американски войници“
- The Wall Street Journal: В НАТО има недостиг на памук за производство на боеприпаси срещу Русия и Китай
- МБАЛ-Пловдив към Военномедицинска академия (ВМА) е най-старата военна болница в България
- Участие на научноизследователския кораб „Св. св. Кирил и Методий“ (ник 421) в учението „Бриз 2026“
- Фото-факт: Честване на 189 години от рождението на Апостола на свободата – Васил Левски в Асеновград
- Приоритетите на Министерството на отбраната бяха представени на годишната конференция на българските дипломати
- Заместник-началникът на отбраната генерал-лейтенант Красимир Кънев се срещна с досегашния и с новия аташе по отбраната на Румъния в България
- Министър Велислава Петрова откри Годишната конференция с извънредните и пълномощни посланици и постоянните представители на България
- Премиерът Румен Радев: Навлизаме в неустойчив и конфликтен преход към многополюсен свят
Научноизследователският кораб „Св. св. Кирил и Методий“ (НИК 421) от състава на ВВМУ “Н. Й. Вапцаров” отплава на своята четвърта полярна експедиция. Той беше изпратен с тържествена церемония на Морската гара във Варна.
Очаква се корабът да достигне до българската антарктическа база на остров Ливингстън в края на декември, каза капитанът на плавателния съд Радко Муевски. Преди това НИК 421 ще посети аржентинското пристанище Мар дел Плата. По план той трябва да акостира там около 15 декември. По време на плаването НИК 421 ще спре и в Пунта Аренас в Чили. Екипажът трябва да се завърне у дома в средата на април 2026 г.
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
www.naval-acad.bg
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 1/1 СЛЕДВАЩА СНИМКА
Други публикации
Напиши коментар


(0)



























