ВЪВ ВАРНА СЕ ПРОВЕДЕ ОБЩОГРАДСКО ПОКЛОНЕНИЕ ПО ПОВОД 126 Г. ОТ КОНЧИНАТА НА КАПИТАН ПЕТКО ВОЙВОДА

Pan.bg 08 фев 2026 | 19:58 views (1085) commentaries(0)
img
хаджи Димитър СТАВРЕВ
pan.bg
По информация на Пресцентъра на ВМС



На 7 февруари 2026 г. Представителният духов оркестър и почетен караул от Военноморските сили участваха във военен ритуал за отдаване на почит и поднасяне на венци и цветя на гроба на Капитан Петко войвода, по повод 126 г. от смъртта му.

Строят на почетния караул бе приет от командира на Военноморските сили контраадмирал Кирил Михайлов.

Свещеници от Варненска и Великопреславска Света митрополия отслужиха заупокойна молитва, след което с военен ритуал на надгробния паметник бяха положени венци и цветя. На поклонението пред паметника на войводата на централните варненски гробища присъстваха областният управител на Варна, заместник-кметът на Община Варна, районни кметове, командири на военни формирования от гарнизон Варна, представители на тракийски дружества, на военно-патриотични и родолюбиви съюзи и организации, граждани и гости на града.

Общоградското поклонение на гроба на Капитан Петко войвода бе организирано от Тракийско дружество „Капитан Петко войвода” – Варна, със съдействието на Община Варна, ВМС, Варненска и Великопреславска Света митрополия, Съюза на офицерите и сержантите от запаса и резерва и Съюза на ветераните от войните на България.

Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!


ВЪВ ВАРНА СЕ ПРОВЕДЕ ОБЩОГРАДСКО ПОКЛОНЕНИЕ ПО ПОВОД 126 Г. ОТ КОНЧИНАТА НА КАПИТАН ПЕТКО ВОЙВОДА

ПРЕДИШНА СНИМКА 1/6 СЛЕДВАЩА СНИМКА


Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка