ВОЕННОМОРСКИТЕ СИЛИ УЧАСТВАХА В ОТБЕЛЯЗВАНЕТО НА 81-ТА ГОДИШНИНА ОТ КРАЯ НА ВТОРАТА СВЕТОВНА ВОЙНА В ЕВРОПА И ДЕНЯ НА ЕВРОПА (ПРАЗНИЧНА ГАЛЕРИЯ)

Pan.bg 10 май 2026 | 08:08 views (1014) commentaries(0)
img
хаджи Димитър СТАВРЕВ
pan.bg
По информация на Пресцентъра на ВМС




На 9 май 2026 г. в град Варна, по повод 81-та годишнина от края на втората световна война в Европа и Деня на Европа, се проведе ритуал за полагане на венци и цветя пред Портал-паметника на Осми Приморски полк.

В ритуала участваха Представителният духов оркестър на Военноморските сили, почетен караул и венценосци от ВМС и командирите на военни формирования от града.

Заместник-командирът на Военноморските сили флотилен адмирал Ваньо Мусински прие строя на почетния караул.

Свещеници от Варненска и Великопреславска митрополия отслужиха заупокойна молитва в памет на загиналите за България.

Представителният духов оркестър на ВМС поведе празнично шествие от Портал-паметника на Осми Приморски полк до сградата на Община Варна, където тържествено бяха издигнати националното знаме, знамето на Европейския съюз и на Община Варна.

На тържествените церемонии присъстваха кметът на Община Варна Благомир Коцев, областният управител Атанас Михов, председателят на Общинския съвет Христо Димитров, кметове на райони, представители на военно-патриотични съюзи, ученици, граждани и гости на града.

Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!


ВОЕННОМОРСКИТЕ СИЛИ УЧАСТВАХА В ОТБЕЛЯЗВАНЕТО НА 81-ТА ГОДИШНИНА ОТ КРАЯ НА ВТОРАТА СВЕТОВНА ВОЙНА В ЕВРОПА И ДЕНЯ НА ЕВРОПА (ПРАЗНИЧНА ГАЛЕРИЯ)

ПРЕДИШНА СНИМКА 1/6 СЛЕДВАЩА СНИМКА


Други публикации


Напиши коментар

Коментари: 0

Социални мрежи

Вход

Запомни ме на това устройство

Регистрирай се Забравена парола

Последни

НАЙ-ЧЕТЕНИ НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Морски архиви

Прочети още

Броячка