Горещи новини
- ГОРЕЩО: Парадът за 6 май ще бъде открит от вертолет Ми-17 с националния флаг, ескортиран от 2 вертолета AS532AL Cougar
- СВРЪХГОРЕЩО!!! Прeзидентът Владимир Путин обяви 3-дневно примирие за 9 май 2025 г.
- Търговската служба на САЩ и Американската търговска камара гостуваха на Морско училище
- ВА „Г. С. Раковски“: Връчване на удостоверения на специализанти във факултет „Командно-щабен“
- НВИМ ПРЕДСТАВЯ ТРЕТА КНИГА ОТ ПОРЕДИЦАТА „БЪЛГАРСКИТЕ ГЕНЕРАЛИ 1878 – 1946“
- Armymedia.bg: Участието в натовски учения мотивира войника
- Armymedia.bg: Благотворителна инициатива на служители от личният състав на Военно окръжие II степен-Ловеч за опазване на паметника-чешма на загиналите във войните
- Otbrana.com: Бригаден генерал Божидар Бойков ще командва парада на 6 май
- Otbrana.com: Книга за 69 български генерали, участвали в 5 войни, представят утре
- Президентът Румен Радев ще участва в 10-ата Среща на върха на Инициативата „Три морета“ във Варшава

пан.бг
Остин: Танковете Abrams скоро ще бъдат в Украйна
"Европейска правда", "Украинска правда" — вторник, 19 септември 2023 г., 12:08 ч.
Снимката е илюстративна
Министърът на отбраната на САЩ Лойд Остин заяви във вторник в Германия, че Украйна скоро ще получи танкове M1 Abrams от САЩ.
Източник: "Европейска истина" с позоваване на Остин при откриването на срещата на контактната група по отбраната на Украйна, известна като "формата Рамщайн"
Подробности: „От последната ни среща Съединените щати са ангажирали допълнителни пакети за помощ за сигурността на обща стойност над 2 милиарда долара. Тези пакети включват спешно необходимата противовъздушна отбрана, боеприпаси и оборудване за разчистване на мини...
И аз съм щастлив да съобщя, че танковете M1 Abrams, за които Съединените щати по-рано се ангажираха, скоро ще пристигнат в Украйна“, каза Остин.
Администрацията на президента на САЩ Джо Байдън обяви намерението си да изпрати танкове Abrams в Украйна през януари.
Той предприе тази стъпка след месеци на настояване, че танковете са твърде сложни и трудни за поддръжка и ремонт, за да накара Германия да достави своите танкове Leopard.
Първата партида танкове Abrams, които САЩ предоставят на Украйна, беше одобрена за изпращане в началото на август.
Един от последните пакети за помощ от САЩ включва снаряди с обеднен уран за Ейбрамс.
източник
Українська правда
Други публикации
Напиши коментар