Горещи новини
- Секретна мисия на ракетата Minotaur IV
- Москва протестира срещу Токио заради планове за тренировъчна стрелба до руските граници
- Американската армия ще инвестира в производството на разузнавателни аеростати
- Зеленски обяви готовността си да купи от САЩ 10 системи за противовъздушна отбрана Patriot
- Гърция подписа договор за закупуване на противокорабни ракети MM40 Exocet Block.3C
- До 9 май летищата в Санкт Петербург и Волгоград ще бъдат преименувани на Ленинград и Сталинград
- САЩ не подкрепиха плана на Израел за удар по ядрените съоръжения на Иран
- Нова награда за човек от екипа на „Клуб КРИЛЕ“
- 2024 г. - рекордна за гражданската ни авиация - отзиви от 23-ата среща на българската гражданска авиация (ГОЛЯМА ГАЛЕРИЯ)
- /ВИДЕО/: Песков заяви, че новите региони са неразделна част от Русия

пан.бг
РАЗГЛЕДАЙТЕ ГАЛЕРИЯТА > > >
"Арминформ" показа как са подредени двуметрови окопи в Донецка област
Евгений Кизилов — понеделник, 4 март 2024 г., 16:37 ч.
Снимки: "Армияинформ"
Изданието на Министерството на отбраната "Армияинформ" разказа как Украйна изгражда взводна база на границата на отбраната на оперативната зона на една от оперативно-тактическите групи.
Източник: сайт "Армияинформ".
Буквално: „Тук работят само военните – твърде близо е до линията на съприкосновение, а именно военните разбират по-добре изискванията и спецификата на бойната работа. Затова такива опорни пунктове се изграждат от инженерни части“.
Подробности: В публикацията се казва, че като се вземат предвид естеството и реалностите на съвременната война, окопите са направени по-широки и по-високи, така че да е възможно удобно да тичате с оборудване и да носите ранените на носилка.
Обяснявайки как са се променили нормите за изграждане на такива укрепления, инженер Леонид казва:
„Ако по време на Втората световна война имаше стандарти за дълбочина и ширина на окопите — 1,5 метра на 80 сантиметра, сега ги правим 2 метра дълбочина и около 1 метър ширина. И отгоре се излива още половин метър парапет. В същото време е невъзможно да ги направим по-широки, защото окопите ще станат по-уязвими на обстрел. В строителството използваме геотекстил, мрежи, дъски и греди."
Поради факта, че изкопът е зигзагообразен, ъглите са подсилени с допълнителни колони и подпори. Пожарните клетки са облицовани с дървена дъска.
Изходи с плавни преходи във височина също са оборудвани, за да се избегнат наранявания по време на бързи движения.
Височината на покритата площ е приблизително 2 метра 30 сантиметра. Има мощна рамка, напречни надлъжни греди, таван - две ролки: една ролка - половин метър пръст, втората ролка - същото.
Всичко това е маскирано. В случай на обстрел можете бързо да се придвижите до такива зони от клетки за стрелба. На всеки вход-изход се изкопава кладенец за събиране на водата, за да не изтича в запушеното място.
Пряката реч на военните инженери: „Плюсът на работата с дърво е скоростта, минусът е краткотраен (изисква ремонт след 2 години - бел. ред.). Над свободната част отдолу и отгоре правим дистанционери за здравина на конструкцията и инсталирането на защита срещу дронове. В нашия подход взехме предвид съветите на бойните командири на пехотата".
източник
Українська правда
Навигирайте с бутоните под снимката, за да разгледате галерията!

ПРЕДИШНА СНИМКА 4/5 СЛЕДВАЩА СНИМКА





Други публикации
Напиши коментар