Горещи новини
- България постигна най-ниски резултати по индекса за възприемане на корупцията
- Международен салон по подводна фотография във Варна
- РАДЕВ: Съкрушителна оценка на Комисията за външна политика на Сената на САЩ
- Нов член в Българската морска камара (БМК)
- Курсант от ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ е най-добрият спортист за 2020 година
- "Нов" TAV-8B Harrier II за испанските ВМС
- Украинските въоръжени сили започнаха да нанасят удари директно по Донецк /СНИМКИ/
- Европейският съюз разреши на страните самостоятелно да купуват руски ваксини
- 5 март 1958 г. : Първи полет на Як-28
- Москва и Минск ще открият три центъра за съвместна подготовка на военни

Водещи научно изследователски организации в областта на Екологията от България Румъния, Армения и Грузия обединиха усилията си в изпълнението на одобрения за финансиране проект “BSB Eco Monitoring - Съвместен мониторинг за опазване на околната среда в страните от Черноморския басейн“.
Асоциацията за култура, технологии, образование и развитие - Пловдивски университет - Странджа, АKTORPUS, основана от Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“, е водещ партньор по проекта.
Заделеното финансиране по Съвместната оперативна програма за трансгранично сътрудничество „Черноморски басейн 2014-2020“ е в размер на 1 000 000 Евро. Изпълнението на проекта ще продължи до юни 2022 г.
Изследователските екипи с представители от четирите организации партньори вече са създадени и работят активно по научноизследователските задачи.
Изпълнението на заложените дейности се движи в сроковете предвидени в графика за реализиране на научната програма.
Водещите цели на проекта са ориентирани към подобряване на дългосрочното трансгранично сътрудничество, развитие на информационния и изследователския капацитет за справяне с промените в екосистемите и мониторинга на биологичното разнообразие.
За реализирането им ще бъде създаден Трансграничен център за съвместен мониторинг на околната среда и изследване на екологичното състояние на местните екосистеми и акваторията на Черно море в защитени територии от четирите партниращи си страни.
Природни паркове, обект на изследване и мониторинг, са Природен парк Странджа, България, Биорезерват „Делтата на Дунав”, Румъния, Национален парк Дилиджан, Армения и част от защитените територии в Грузия. /zelenastrandja.com/
loading...
Други публикации
Напиши коментар